Ioan Hora, primul gol într-un meci oficial după o pauză de 10 luni. Video

11.02.2019 | 20:39
Ioan Hora primul gol intrun meci oficial dupa o pauza de 10 luni Video

Ioan Hora a înscris golul de 2-0 pentru FCSB în meciul cu Hermannstadt din etapa 23, iar atacantul român a reușit să marcheze într-un meci oficial după o pauză de zece luni.

În minutul 18 al meciului FCSB – Hermannstadt, Ioan Hora a primit o centrare foarte bună de pe partea dreaptă de la Romario Benzar și l-a învins pe Căbuz cu un gol din voleu, de la marginea careului mic. Goalkeeperul grupării din Sibiu nu a avut nicio șansă în fața șutului lui Ioan Hora. VEZI VIDEO AICI!

Ioan Hora a înscris primul său gol într-un meci oficial după 10 luni

Golul lui Ioan Hora din meciul cu Hermannstadt vine după o pauză de 10 luni. Atacantul în vârstă de 30 de ani care a semnat cu FCSB în această iarnă își trecea ultima dată numele pe tabela de marcaj într-un meci oficial în perioada când juca pentru Elazigspor. Pe atunci, fosta lui echipă a pierdut partida jucată pe teren propriu cu Adanaspor, scor 2-3, iar Ioan Hora înscria golul 2 al lui Elazigspor în minutul 30.