Nicio categorie

Ioana Matei, pe primul loc la Cupa Europeană de Judo

Judoka română, Ioana Matei, a ocupat primul loc la categoria 48 kg, la Cupa Europeană de la Belgrad...
Autor: Lucian Ali | 30.09.2013 | 12:26
Ioana Matei

Ioana Matei a învins-o în primul tur pe sârboaica Milica Nikolic. În semifinale a pus-o la respect pe Mara Tabea Kraft din Austria, iar în finală a câştigat greu lupta cu o altă austriacă, Valentina Schauer. Andreea Geanina Florian, la categoria 57 kg, a ratat bronzul şi s-a clasat pe locul 5, după ce a fost învinsă de Viktoria Majorosova din Slovacia. Tot pe cinci a terminat şi Elmer Szocs, la 73 kg, învins de ungurul Norbert Kiss în meciul pentru bronz. La aceeaşi categorie, Eduard Nicolaescu a ocupat locul 7, Denis Mititelu a pierdut în turul al doilea, iar Robert Florian Papp a cedat în turul inaugural şi în recalificări.