Ionel Dănciulescu, direct la nuntă după derby-ul FCSB – Dinamo! Oficialul “câinilor” a fost nașul unui rapper cunoscut din România

06.10.2019 | 15:40
Ionel Dănciulescu, alături de soție și fini la cununia religioasă

După finalul meciului FCSB – Dinamo, scor 1-1 în etapa a 12-a din Casa Pariurilor Liga 1, Ionel Dănciulescu a mers la nunta lui Bogdan și Mia Morărescu, unde oficialul câinilor a fost naș. “Danciu” a fost prezent la eveniment atât înainte de partida de pe Arena Națională, la cununia religioasă, cât și imediat după fluierul final al lui Istvan Kovacs, pentru petrecere.

Ionel Dănciulescu, la nuntă după FCSB – Dinamo

Ionel Dănciulescu a fost implicat în două evenimente majore sâmbătă. Înaintea marelui derby FCSB – Dinamo, oficialul formației din Șoseaua Ștefan cel Mare a fost la biserică pentru cununia religioasă a căsătoriei lui Bogdan Morărescu cu Mia, unde a fost naș, de la ora 20:00 a fost prezent la Arena Națională, iar după terminarea meciului a mers la petrecerea nunții celor doi, unde Danciu a stat până în jurul orei 05:00.

Bogdan Morărescu, cunoscut mai mult sub numele “Samurai”, este unul dintre cei mai apreciați rapperi din România. Ionel Dănciulescu are relații apropiate cu mai mulți cântăreți de muzică rap de la noi, fiind fan declarat al acestui gen și o prezență obișnuită la concerte, printre care “Nimeni Altu”, suporter al celor de la Dinamo, “Alan”, “Kepa” sau “Cedry2k”. Oficialul câinilor chiar a apărut într-unul dintre videoclipurile rapper-ului “Nimeni Altu”, la melodia “Despre un om” (vezi video).

FCSB și Dinamo, doar egal în derby

FCSB și Dinamo au disputat sâmbătă seară primul episod al Eternului Derby din această stagiune. La capătul unui meci spectaculos, cu ratări uriașe sau șuturi în bară, cele două formații au încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de Denis Ciobotariu, în minutul 9, și Florinel Coman, minutul 28.

După remiza din derby, cele două formații sunt în continuare pe locuri de play-out, FCSB pe 9 și Dinamo pe 10, dar se află la doar unul, respectiv două puncte de locul 6, ultimul care asigură participarea în play-off, ocupat în prezent de FC Botoșani.