Irina Begu – Bianca Andreescu 6-4, 6-7, 2-6 Live Video WTA Miami 2019. Irina a avut set și 5-1, dar pierde dramatic în fața campioanei de la Indian Wells

21.03.2019 | 23:58
Irina Begu  Bianca Andreescu 64 67 26 Live Video WTA Miami 2019 Irina a avut set si 51 dar pierde dramatic in fata campioanei de la Indian Wells

UPDATE, ora 00:02 / Irina Begu a avut set și 5-1, plus minge de meci la 5-3, dar a fost în cele din urmă învinsă în turul 1 la Miami de Bianca Andreescu, scor 6-4, 6-7, 2-6. Bianca o va înfrunta pe Sofia Kenin, din SUA, în runda următoare.

0-2. Game Bianca.

0-1. Irina își pierde serviciul în startul decisivului.

6-7. Bianca se impune în tiebreak, avem set decisiv.

6-6. Irina rupe seria adversarei. Avem tiebreak!

5-6. Bianca face al șaselea game la rând!

5-5. Bianca face break și setul intră în prelungiri!

5-4. Bianca își face serviciul. Irina va încerca din nou să închidă meciul pe propriul serviciu.

5-3. Bianca face break, meciul continuă! Irina a ratat o minge de meci!

5-2. Bianca revine de la 0-30, își face serviciul și rămâne în meci.

5-1. Irina salvează o minge de break și face un nou pas spre calificare.

4-1. Irina face un nou break și este din ce în ce mai aproape de victorie!

3-1. Irina, prima care își face serviciul în setul doi!

2-1. Este din nou break pentru Begu!

1-1. Bianca are imediat răspunsul.

1-0. Irina începe și setul doi cu break!

6-4. Irina își face serviciul și închide primul set.

5-4. Bianca își ține serviciul și rămâne în set.

1-0. Irina începe cu break!

UPDATE, ora 21:09 / S-a terminat duelul dintre Ivashka și Fabbiano, cu victoria primului, iar Begu – Andreescu va începe în câteva minute.

Irina Begu – Bianca Andreescu, Live Video WTA Miami 2019. Irina Begu, ocupanta locului 70 în clasamentul WTA, va evolua în aceasta noapte împotriva noii revelaţii din circuitul feminin de tenis, Bianca Andreescu, locul 24 WTA, pentru un loc în turul al doilea al turneului de la Miami Open, de categorie Premier Mandatory, cu premii totale în valoare de 9,035,428 de dolari. Competiţia din Florida se desfăşoară în perioada 19-30 martie.

UPDATE, ora 6:01 / Partida din turul 1 de la Miami, dintre Bianca Andreescu și Irina Begu, a fost mutată pentru ziua de joi. Duelul nu s-a mai putut disputa miercuri noapte, cum era programat inițial, din cauza ploii. Astfel, duelul a fost reprogramat joi, în jurul orei 20:00, pe Terenul 2.

Irina Begu – Bianca Andreescu Live Stream Online pe Digi Sport

Partida dintre Irina Begu şi Bianca Andreescu este programata la Miami Open în această noapte, al patrulea meci pe Stadium, cel mai mare din complex pus la dispoziţie în această zi, şi va lua startul nu înainte de ora 01.30, ora României. Meciul va fi transmis în direct pe Digi Sport. Înainte de această partidă, pe acest teren mai au loc un meci de pe tabloul feminin de simplu (Victoria Azarenka – Dominika Cibulkova) şi două partide de pe tabloul de simplu masculin (Janko Tipsarevic – Bradley Klahn şi Bernard Tomic – Tomas Berdych).

Irina Begu şi Bianca Andreescu s-au mai întâlnit până în prezent de două ori. Scorul întâlnirilor directe în acest moment este egal, 1-1. Irina Begu s-a impus în faţa Biancăi în Cupa Federaţiei, anul trecut, însă după un meci foarte strâns. Mai exact, cine se va impune în primul tur la Miami Open 2019, va prelua conducerea la capitolul întâlnirilor directe.

Irina Begu va încerca să-şi ia revanşa în faţa Biancăi Andreescu

Meciurile de la Miami Open 2019 se vad în format Live Video pe FANATIK.RO

Irina Begu, locul 70 WTA, are şansa la Miami Open să-şi ia revanşa în faţa Biancăi Andreescu. Săptămâna trecută, la Indian Wells, Irina Begu a fost învinsă de Bianca Andreescu în trei seturi, scor 6-7 (3), 6-3, 6-3, în prima rundă a turneului WTA de la Indian Wells (California), dotat cu premii totale de 9.035.428 dolari. Totuşi, Irina a fost printre puţinele jucătoare care i-au luat set canadiencei în acel turneu.

Bianca Andreescu se află într-o formă de zile mari şi bate tot mai tare la porţile elitei din tenisul mondial feminin. Jucătoarea din Canada de origine română a făcut în acest sezon o mulţime de victime de renume în diferitele turnee pe care le-a disputat. Săptămâna trecută, ea le-a învins pe Elina Svitolina în semifinală şi pe Angelique Kerber în marea finală de la Indian Wells. De asemenea, Bianca i-a predat o adevărată lecţie de tenis ibericei Garbine Muguruza, pe care a învins-o în sferturile de finală de la Indian Wells cu un scor incredibil, 6-0, 6-1, după doar 53 de minute de joc.