LIVE VIDEO. Irina Begu joacă AZI pentru SEMIFINALA cu Serena

IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA. UPDATE Ora 10:30 / Irina Begu joacă astăyi de la ora 16:00 în sferturile de finală de la Roma contra lui Misako Doi. În cayul unei victorii,...
13.05.2016 | 10:30
LIVE VIDEO Irina Begu joaca AZI pentru SEMIFINALA cu Serena

IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA. UPDATE Ora 10:30 / Irina Begu joacă astăyi de la ora 16:00 în sferturile de finală de la Roma contra lui Misako Doi. În cayul unei victorii, românca va evolua în semifinale împotriva cîştigătoarei dintre Serena Williams şi Svetlana Kuznetsova.

Partida Irinei va putea fi urmărită în format LIVE VIDEO, ONLINE pe FANATIK.RO

WTA ROMA LIVE VIDEO SURSA 1

WTA ROMA LIVE VIDEO SURSA 2

WTA ROMA LIVE VIDEO SURSA 3

……………………………………………………………………………………

IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA. UPDATE, ora 13:40 / Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală de la Roma după ce a trecut de Daria Kasatkina, scor 6-1, 6-4. Românca a avut 5-0 în setul doi şi a avut emoţii după patru gameuri pierdute la rînd. A închis, totuşi, meciul pe propriul serviciu. În sferturile de finală, Begu va juca împotriva cîştigătoarei dintre Doi şi Konta. Dacă va mai cîştiga şi acest meci, Begu ar putea juca împotriva Serenei Williams în semifinale, dacă se impune şi americanca.

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA. UPDATE, ora 12:55 / Irina Begu a cîştigat primul set fără emoţii, scor 6-1.

Begu a început foarte bine şi conduce cu 3-1 în primul set.

UPDATE, ora 12:15 / A început partida dintre Irina Begu şi Daria Kasatkina, în optimile de finală ale turneului de la Madrid.

……………………………………………………………………………………………………………………………

IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA.  UPDATE, ora 13:30 / Irina Begu încheie cu o super execuţie partida de excepţie contra Viktoriei Azarenka, de care a trecut în două seturi, scor 6-3, 6-2. Românca o va întîlni pe Daria Kasatkina în optimile de finală şi, deoarece preia traseul Azarenkăi, cap de serie numărul 4, ar avea un traseu facil pînă în semifinale, unde ar putea da de Simona Halep sau Serena Williams.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA.  UPDATE, ora 12:50 / Set pentru Irina Begu! Îşi face serviciu şi se impune cu 6-3 şi porneşte cu break în setul doi.

UPDATE, ora 12:35 / Irina Begu a început perfect partida contra Viktoriei Azarenka şi are 5-2 în primul set.

UPDATE 18:47 / IRINA BEGU-DARIA KASATKINA LIVE VIDEO OPTIMI ROMA Duelul dintre Begu şi Azarenka din turul doi de la Roma va avea loc miercuri, de la ora 12:00 pe arena Pietrangeli.

***********************************

UPDATE 18:27 / IRINA BEGU-DARIA KASATKINA LIVE VIDEO OPTIMI ROMA Irina Begu şi Monica Niculescu se impun în supertiebreak, 4-6, 6-3, 10-7 împotriva dublului rus format din Pavlyuchenkova şi Kuzneţova. În optimi Begu şi Niculescu joacă împotriva perechii Chan /Groenefeld, favorită 6.

******************************

UPDATE 18:10 / Begu şi Niculescu au cîştigat setul secund cu 6-3 şi meciul intră în super tiebreak

UPDATE 17:31 / Perechea Begu-Niculescu a pierdut cu 4-6 primul set cu Pavlyuchenkova şi Kuzneţova

UPDATE 17:00 / Niculescu şi Begu joacă acum la dublu împotriva lui Pavlyuchenkova şi Kuzneţova.

UPDATE 13:27 / Niculescu pierde categoric în primul tur la Roma, 4-6, 1-6 în faţa Marienei Duque-Marino. În turuls secund, jucătoarea din Columbia joacă împotriva Dariei Kasatkina.

UPDATE 12:58 / Monica Niculescu cedează primul set, 4-6 cu Mariana Duque-Marino.

UPDATE 10 mai, ora 12:20 / Monica Niculescu joacă de la această oră împotriva lui Mariana Duque-Marino în turul inaugural de la Roma. Meciul a început acum.

**************************

IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA. Turneul WTA de la Madrid a fost unul extraordinar pentru românce. 4 jucătoare de la noi au ajuns în sferturile de finală, iar Simona Halep a reuşit să cîştige competiţia. Nu e timp de pauze pentru că a început deja turneul de la Roma.

IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA. Spre deosebire de Madrid, în capitala Italiei ne reprezintă 3 sportive: Simona Halep, Monica Niculescu şi Irina Begu. Halep e calificată deja automat în turul doi. Campioana de la Madrid are de apărat o semifinală la Roma, performanţă obţinută anul trecut.

IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA. Irina Begu a început entuziasmant turneul cu o victorie clară: 6-3, 6-0 împotriva Margaritei Gasparyan din Rusia. În turul următor, Begu joacă împotriva Viktoriei Azarenka, o adversară de foc.

IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA. Monica Niculescu debutează marţi, de la ora 12:00 împotriva sportivei din Columbia, Mariana Duque Marino. Dacă va trece în runda a doua, Niculescu evoluează împotriva Dariei Kasatikina în turul doi.

IRINA BEGU-MISAKI DOI LIVE VIDEO SFERTURI ROMA. Niculescu şi Begu vor evolua şi în proba de dublu. În primul tur, dublul românesc va juca împotriva perechii ruse formate din Kuzneţova  şi Pavlyuchenkova.