România, doar 0-0 în Irlanda de Nord în preliminariile Euro U21. Lipsă de inspirație în ofensivă și emoții pe final. VIDEO

19.11.2019 | 21:21
Romania doar 00 in Irlanda de Nord in preliminariile Euro U21 Lipsa de inspiratie in ofensiva si emotii pe final VIDEO

Echipa națională de tineret a României a terminat la egalitate, în deplasare, scor 0-0, cu Irlanda de Nord, în grupa a 8-a a preliminariilor Campionatului European de tineret. Tricolorii mici au jucta în inferioritate numerică din minutul 79, după eliminarea lui Andrei Chindriș. În celălalt meci al zilei jucat în această grupă, Danemarca a învins Malta acasă cu scorul de 5-1. În urma acestor rezultate, România este pe locul secund în clasament, cu 10 puncte, la cinci puncte în urma danezilor.

• (P) Cota EXCLUSIVA Fortuna: 3,70 este cota pentru “2 solist și peste 1,5 goluri în prima repriză” la meciul Irlanda de Nord U21 – România U21. Vezi aici toate cotele!

Irlanda de Nord – România 0-0 din Calificari Euro U21 se joaca azi, 19 noiembrie 2019 20:30. Vezi VIDEO Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport și Look. Video cu golurile se regasesc mai jos, la finalul articolului.

Repriza va fi prelungită cu 2 minute

Urmarește Live Score meciul Irlanda de Nord – România, din Calificari Euro U21. Meciul are loc pe 19 noiembrie 2019 20:30. Toate informațiile despre Irlanda de Nord – România sunt în aplicația de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre cele două echipe, ultimele rezultate și alte scoruri live de la meciurile care se dispută în acest moment.

VEZI AICI TOATE FAZELE IMPORTANTE ALE MECIULUI IRLANDA DE NORD U21 – ROMÂNIA U21

Irlanda de Nord – România, ultimele rezultate directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe dintre Irlanda de Nord și România și vezi scorurile precedentelor partide disputate de cele două echipe din Calificari Euro U21. Meciul dintre Irlanda de Nord şi România se dispută pe stadionul Windsor Park, cu o capacitate de
24734.

• România România
    Calificari Euro U21
    14 octombrie 2019 20:30
    3-0

Irlanda de Nord U21 – România U21 Live Stream Online pe PRO X

Partida Irlanda de Nord U21 – România U21 se joacă marți, 19 noiembrie, de la ora 19:30 pe stadionul Showgrounds din localitatea Ballymena, unde activează o echipă din prima divizie a Irlandei de Nord. Arbitrează acest joc norvegianul Steen. Meciul poate fi vizionat în exclusivitate în România pe canalul PRO X, dar puteți intra și pe site-ul FANATIK.RO, pentru a-l urmări în format LIVE VIDEO.

Este un meci foarte important pentru băieții lui Mirel Rădoi, antrenorul dorit de FRF să conducă interimar naționala mare în barajul de la primăvară. Danemarca nu a făcut pași greșiți nici în Ucraina și e lider, cu punctaj maxim, 12 puncte din patru partide. România are 9 puncte, în urma succeselor cu Ucraina, Irlanda de Nord și Finlanda, toate pe teren propriu, dar a pierdut în primul joc din aceste preliminarii, 1-2 cu Danemarca, după ce Florinel Coman a ratat penalty-ul egalării în minutul 93!

Nu avem voie la pași greșiți pentru a nu pierde contactul cu Danemarca

Astfel încât România nu are voie să facă nici un pas greșit și abia aceasta este a doua deplasare, în timp ce danezii au deja două victorii afară, în Finlanda și în Ucraina. Cu Irlanda de Nord nu va fi deloc ușor, pentru că britanicii sunt o echipă mai puțin tehnică, dar foarte robustă și compactă, extrem de disciplinată tactic și să ne amintim că echilibrul meciului de la Voluntari s-a rupt abia după ce portarul lor a comis un fault nebunesc la Denis Man și a fost eliminat.

România a deplasat toți jucătorii care au evoluat și în partida cu Finlanda, câștigată de noi cu scorul de 4-1, după ce nordicii au punctat foarte repede, în primele minute și evident că toată lumea nu concepe să nu câștige acest meci, oricât de dificil ar fi el. Pofta de joc remarcabilă a craioveanului Valentin Mihăilă și munca laborioasă de la mijlocul terenului pot fi decisive și de această dată. Și bookmakerii cred în noi, pentru că ne acordă cotă 1,65 la victorie, față de 5,40 pentru gazde.