Video

Egalul care nu ajută pe nimeni! Chelsea îşi ia ADIO de la titlu, Norwich are şanse MINIME să scape de retrogradare

Final de meci! Chelsea pierde şansele la titlu cu acest egal. Norwich nu e ajutată de această remiză, echipa are doar şanse teoretice de a scăpa de retrogradare....
04.05.2014 | 15:50
Egalul care nu ajuta pe nimeni Chelsea isi ia ADIO de la titlu Norwich are sanse MINIME sa scape de retrogradare

Ocazie mare pentru Norwich, însă şutul lui Snodgrass este deviat în corner de Cahill

Creşte presiunea lui Chelsea la poarta lui Norwich, însă londonezii nu reuşesc să marcheze

Intră Hazard la pauză! Mijlocaşul a avut un conflict cu Mourinho după eliminarea din semifinale în faţa lui Atletico Madrid

La pauză, scorul este 0-0. Chelsea trebuie să joace mai ofensiv în repriza secundă pentru că în prima repriză singura acţiune notabilă a fost bara lui Schurrle

Bară Schurrle în minutul 32

Norwich începe curajos meciul şi cere  un penalty la o intervenţie neglijentă a lui Terry  în minutul 10. Arbitrul lasă jocul să continue

A început meciul!

Echipele de start: Chelsea – Norwich

Ne pregătim de celălalt meci al zilei! Chelsea joacă ultima şansă la titlu, în timp ce Norwich are nevoie disperată de victorie pentru a rămîne în Premier League. În cazul în care echipa lui Jose Mourinho va învinge, oaspeţii vor retrograda.

FINAL de meci! Arsenal îşi asigură locul 4 în Premier League după victoria cu 1-0 cu WBA. “Tunarii” sunt acum la 7 puncte de Everton şi nu mai au cum să piardă locul de Liga Campionilor

Arsenal controlează jocul, însă nu reuşeşte să marcheze golul care i-ar asigura liniştea pe final de meci. Am intrat în ultimele 20 de minute

A început repriza secundă!

La pauză, Arsenal conduce cu 1-0 prin golul lui Giroud

Performanţă bună din partea lui Giroud în acest sezon. Francezul a ajuns la 22 de goluri marcate pentru Arsenal în această stagiune

Goooool Arsenal! Giroud deschide scorul în minutul 14 pentru “tunari”

A început meciul dintre Arsenal şi West Bromwich Albion

Echipele de start la Arsenal – West Brom:

UPDATE / Arsenal şi Chelsea vor juca astăzi în Premier League! Arsenal vrea să îşi asigure locul 4, ultimul de Ligă, în faţa lui West Brom. Chelsea joacă ultima şansă la titlu cu Norwich de la ora 18.

Final de meci. Manchester City face un pas uriaş în lupta pentru titlu. Are prima şansă să termine prima în Premier League, înaintea lui Liverpool.

GOOOOOL Everton! Lukaku reduce din diferenţă în minutul 65. Everton – City 2-3

GOOOOOL City! Dzeko face face dubla în minutul 48, iar cetăţenii au în acest moment prima şansă la titlu.

GOOOOL City. Dzeko îşi duce echipa în avantaj după ce a marcat în minutul 43.

GOOOOOOL City: Aguero egalează în minutul 22!

GOOOOOL Everton. Barkley deschide scorul în minutul 11. Liverpool zîmbeşte!

Echipele de start: Everton – Manchester City

Ne pregătim de cel mai important meci al etapei, meciul de care se leagă cele mai mari speranţe ale lui Liverpool la titlu. Everton primeşte vizita lui Manchester City pe teren propriu şi “cetăţenii” au nevoie de victorie pentru a fi favorită la cîştigarea titlului.

Sunderland învinge miraculos pe terenul lui Manchester United şi este foarte aproape de a scăpa de retrogradare! Norwich e condamnată să învingă mîine pe terenul lui Chelsea dacă vrea să rămînă în Premier League

S-au încheiat meciurile! Cardiff City şi Fulham au retrogradat în Championship. Rezultate: Villa 3-1 Hull, Man Utd 0-1 Sunderland, Newcastle 3-0 Cardiff, Stoke 4-1 Fulham, Swansea 0-1 Southampton

Au mai rămas 5 minute pînă la finalul meciurilor de la ora 17:00. Fulham şi Cardiff sunt conduse şi vor retrograda la finalul acestei etape matematic, dacă rezultatele se menţin. Sunderland e la un pas de rămînerea în prima ligă. Echipa lui Gustavo Poyet conduce în continuare pe “Old Trafford” cu 1-0.

Tottenham a pierdut la West Ham cu 2-0 în meciul jucat la 14:45. Reacţia lui Adebayor după ce a trecut mingea prin zid la golul lui Downing face toţi banii:

Spectacol la Birmingham! Aston Villa conduce cu 3-1 la pauză cu Hull City.

Stoke deschide scorul cu Fulham şi echipa lui Felix Magath are şanse din ce în ce mai mici să rămînă în premier League!

Sunderland deschide scorul pe “Old Trafford” prin Larsson în minutul 30

Newcastle deschide scorul în meciul cu Cardiff City prin Ameobi în minutul 18

Aston Villa deschide scorul cu Hull în minutul 1 prin Westwood

Încep meciurile de la ora 17:00, Aston Villa – Hull, Manchester United – Sunderland, Newcastle – Cardiff City, Stoke – Fulham, Swansea – Southampton.

Lupta pentru retrogradare începe la ora 17:00. Cardiff, Sunderland şi Fulham se luptă să scape.

Final de meci! West Ham învinge cu 2-0 după un meci pe care l-a controlat în totalitate! Tottenham tremură în ultimele etape, Manchester United se poate apropia la 3 puncte de londonezi dacă va învinge pe Sunderland.

West Ham controlează meciul în repriza secundă, Tottenham nu reuşeşte să îşi creeze mari ocazii. Intrăm în ultimele 10 minute de joc

West Ham face 2-0 prin golul Downing în minutul 44 din lovitură liberă. Tottenham mai are doar şanse teoretice în acest meci, în condiţiile în care joacă în 10.

Chiricheş a fost introdus pe teren în locul lui Kane în minutul 28, după eliminarea lui Kaboul.

West Ham deschide scorul prin autogolul lui Kane  în minutul 26. Tottenham joacă în 10 după eliminarea lui Kaboul.

Start în primul meci al etapei, Tottenham vrea să păstreze avansul de 6 puncte în faţa lui Manchester United.

UPDATE / Vlad Chiricheş este doar rezervă în meciul dintre West Ham şi Tottenham care va începe la 14:45. Foaia oficială de joc:

Etapa a 27-a din Premier League se dispută în acest weekend. Lupta pentru titlu e mai deschisă ca oricînd, cele 3 echipe:Liverpool, Chelsea şi Manchester City fiind în luptă pentru marele trofeu.

Meciul etapei va avea loc în această seară de la ora 19:30 şi le va pune faţă în faţă pe Everton şi Manchester City. “Cetăţenii” au neapărat nevoie de victorie pe terenul incomod al echipei din Liverpool. Ironia sorţii e că rivala de moarte a lui Everton e la mîna “caramelelor”, un egal sau o victorie a lui Everton, ar face ca Liverpool să fie campioană.