Istorie în Liga Campionilor. Cinci goluri înscrise în primele 21 minute la Manchester City – Tottenham!

Alin Miu
in Champions League
17/04/2019, 22:15
Patru goluri înscrise în primele 11 minute la Manchester City - Tottenham

Manchester City și Tottenham le-au oferit fanilor fotbalului cel mai nebun start de meci din istoria Ligii Campionilor: s-au marcat cinci goluri în primele 21 de minute!

Patru goluri înscrise în primele 11 minute la Manchester City – Tottenham!

Patru dintre aceste goluri au venit încă din primele 11 minute, performanță care nu se mai întâmplase până acum în această competiție. Sterling a deschis scorul în minutul 4 din pasa lui De Bruyne, însă Tottenham a reacționat imediat și a marcat de două ori prin sud-coreeanul Son, în minutele 7 și 10. Doar un minut au apucat să se bucurez oamenii lui Pochettino, Bernardo Silva egalând la 2 în minutul 11. Jocul s-a liniștit ulterior, însă nu pentru mult timp. Sterling a înscris din nou în minutul 21. Interesant este că s-a marcat la fiecare șut pe poartă expediat în primele 21 de minute ale jocului.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Startul de meci este cu atât mai surprinzător, cu cât cele două echipe se mai întâlniseră de două ori în actuala stagiune. Prima dată în campionat, Manchester City s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Tottenham. Cel de-al doilea meci este turul din Liga Campionilor, câștigat de Tottenham, de asemenea cu 1-0.

Învingătoarea sfertului dintre Manchester City și Tottenham se va duela în semifinale cu Ajax, revelația sezonului în fotbalul european. „Lăncierii” au produs două surprize majore în competiție, eliminându-le pe Real Madrid și pe Juventus.