Ivan Perisic, omul meciului Croaţia – Anglia 2-1 la CM 2018

Razvan Nicolae    Valeriu Tache
in CM 2018
11/07/2018, 23:55
Ivan Perisic, omul meciului Croaţia – Anglia 2-1 la CM 2018 GALERIE FOTO

Ivan Perisic a fost ales de FIFA omul meciului Croaţia – Anglia din semifinalele Campionatului Mondial 2018. Mijlocaşul ofensiv de 29 de ani a marcat golul prin care croaţii au egalat şi a trimis meciul în prelungiri.

Fotbalistul lui Inter a marcat, în minutul 68, cu un şut din interiorul careului. La doar câteva minute după ce a înscris golul egalării, Ivan Perisic a lovit bara şi ar fi putut aduce calificarea Croaţiei în cele 90 de minute.

Ivan Perisic, omul meciului Croaţia – Anglia 2-1 la CM 2018, golul 20 la naţională

Ivan Perisic, omul meciului Croaţia – Anglia 2-1 la CM 2018, este la golul cu numărul 20 pentru selecţionata pregătită de Zlatko Dalic. Fotbalistul de 29 de ani a bifat selecţia cu numărul 72 pentru echipa naţională a Croaţiei.