Goluri ”româneşti” în Cupa Africii pe Naţiuni. Bokila şi Dore au marcat!

Steaua a ”alergat” toată vară după Jeremy Bokila însă n-a reuşit să-l transfere. Acesta a rămas la Terek Groznîi şi continuă seria de evoluţii bune începută la Petrolul. Bokila a...
Autor: Claudiu Melinte | 10.09.2014 | 21:36

Steaua a ”alergat” toată vară după Jeremy Bokila însă n-a reuşit să-l transfere. Acesta a rămas la Terek Groznîi şi continuă seria de evoluţii bune începută la Petrolul. Bokila a marcat astăzi pentru Republica Democrată Congo. Atacantul a înscris în minutul 86 al meciului disputat în deplasarea din Sierra Leone, meci contînd pentru preliminariile Cupei Afircii pe Naţiuni. Scorul final al partidei a fost 2-0. Este primul gol marcat de el la naţională! Bokila a debutat la selecţionata ţării în urmă cu doi ani.

Şi Ferebory Dore, jucătorul CFR-ului din Cluj, a înscris miercuri seara. Atacantul în vîrstă de 25 de ani a deschis scorul pentru naţionala din Congo în partida cu Sudan. Dore a marcat în minutul 4, iar scorul final, 2-0, a fost stabilit de conaţionalul său, Oniangue, în minutele de prelungire.

P: Înregistreaza-te acum la Sportingbet si primesti un Free Bet de 400 lei!