Joao Felix, noua perlă a portughezilor, triplă în Benfica – Eintracht Frankfurt 4-2! Câţi bani cer lusitanii pe “noul Cristiano Ronaldo” Video

Razvan Nicolae
în Europa League
12/04/2019, 00:08
Joao Felix, noua perlă a portughezilor, triplă în Benfica - Eintracht Frankfurt 4-2

Joao Felix este noua perlă a portughezilor şi a făcut senzaţie în meciul Benfica – Eintracht Frankfurt. Atacantul de 19 ani a marcat trei goluri în poarta nemţilor, iar scouterii care au venit la partida de la Lisabona au avut ce să vadă.

Joao Felix, noua perlă a portughezilor, triplă în Benfica – Eintracht Frankfurt 4-2. E cotat la 35.000.000 de euro

Joao Felix, noua perlă a portughezilor, a reuşit o triplă în Benfica – Eintracht Frankfurt 4-2, în manşa tur a sferturilor de finală din Europa League. Fotbalistul de 19 ani a deschis scorul, în minutul 21, din penalty şi a refăcut diferenţa de un gol, după ce nemţii au egalat prin Luka Jovic, pe finalul primei reprize. În minutul 54, Joao Felix a dus scorul la 4-1, moment în care a izbucnit în lacrimi.

Noua vedetă a celor de la Benfica este cotată la 35.000.000 de euro pe site-ul transfermarkt.com, însă are o clauză de reziliere cifrată la 120.000.000 de euro. Juventus este una dintre echipele care vor să-l transfere, iar presa din Spania a anunţat că italienii sunt dispuşi să-l transfere în această vară.