Jose Mourinho explică gestul de la meciul Juventus – Manchester United 1-2: ”Am fost insultat 90 de minute”

Traian Terzian
in Champions League
08/11/2018, 01:12
Jose Mourinho a explicat gestul făcut la finalul meciului Juventus - Manchester United 1-2 prin faptul că a fost insultat de suporteri

Tehnicianul Jose Mourinho a explicat gestul făcut la finalul meciului Juventus – Manchester United 1-2 când i-a provocat pe suporterii gazdelor. Portughezul s-a dat în stambă și a fost fluierat și înjurat de fanii italieni.

”Am fost insultat timp de 90 de minute. Am venit aici să-mi fac treaba, nimic mai mult. Nu am ofensat pe nimeni la sfârșit, am făcut un gest pentru că am vrut să-i aud mai tare”, a declarat managerul portughez pentru Sky Sport Italia.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Jose Mourinho explică gestul de la meciul Juventus – Manchester United 1-2: ”Mi-au insultat insultat familia Inter”

”Probabil că nu ar fi trebuit să reacționez așa, și dacă aș fi avut mintea limpede n-aș fi făcut-o. Dar mi-au insultat familia, inclusiv familia mea Inter. De aceea am reacționat așa”, a explicat Jose Mourinho gestul făcut la finalul meciului Juventus – Manchester United 1-2.

”Am făcut un joc fantastic, la nivelul nostru de top. Nu cred că putem fi mai buni decât atât. Am reușit să câștigăm pentru că am făcut un joc pozitiv și am căutat victoria până la final. Consider că o remiză ar fi fost rezultatul echitabil”, a mai spus portughezul.

Manchester United a învins Juventus Torino, scor 2-1, în etapa a patra din Champions league, cu două goluri marcate în ultimele minute ale jocului. Meciul a fost arbitrat de Ovidiu Hațegan care s-a achitat foarte bine de sarcini.