Fanatik SuperLiga cu Horia Ivanovici

Jucătorul de la FCSB, lăudat la scenă deschisă în studioul Fanatik SuperLiga după FCSB – Olympiacos: „E din alt film”

Un veteran al FCSB a făcut un meci fabulos împotriva lui Olympiacos. Bănel Nicoliță și Robert Niță, impresionați total de evoluția sa.
30.11.2024 | 08:20
Jucatorul de la FCSB laudat la scena deschisa in studioul Fanatik SuperLiga dupa FCSB  Olympiacos E din alt film
Valentin Crețu împlinește 36 de ani pe 2 ianuarie. Sursă foto: sportpictures.eu
ADVERTISEMENT

Valentin Crețu a făcut unul dintre cele mai bune meciuri în tricoul FCSB-ului împotriva lui Olympiakos Pireu. Fundașul dreapta va împlini 36 de ani, însă este idolul tribunelor.

Valentin Crețu, providențial în FCSB – Olympiakos 0-0: „O singură gafă. În rest a fost incredibil”

Cristi Coste a trecut în revistă remarcații după ce FCSB a obținut un punct mare în inferioritate numerică timp de peste 20 de minute: „Nu s-a simțit absența lui Ngezana pentru că Dawa a făcut un meci foarte, foarte bun. Și Mihai Popescu. Ei și Crețu cred că au fost cei mai buni jucători de la FCSB. Și la Olaru.

ADVERTISEMENT

Crețu e din alt film. A făcut o singură gafă mare în repriza a doua, când a ratat mingea aceea în tușă și a dat El Kaabi peste poartă. În rest a fost incredibil”, a mai spus jurnalistul la FANATIK SUPERLIGA, emisiunea care e LIVE în fiecare luni, marți și vineri de la 10:30 numai pe FANATIK.RO.

Rapidistul Robert Niță a fost și el impresionat de atitudinea lui Crețu: „Și ce capacitate de efort. A avut-o, dar îmbătrânește și el în fiecare an. A ajuns la 36”. Bănel Nicoliță a adăugat: „Joacă și în campionat și în Europa. Nu e ușor să duci și să joci la o intensitate mare”.

ADVERTISEMENT

Valentin Crețu, remarcat și de Gigi Becali după meciul FCSB-ului cu Olympiakos: „Nu-ți vine să crezi”

Valentin Crețu a fost lăudat și de patronul FCSB la FANATIK SUPERLIGA: „Da, băi băiatule! Crețu la fel… Incredibil așa ceva… Nu-ți vine să crezi”. Fotbalistul va împlini pe 2 ianuarie vârsta de 36 de ani.

ADVERTISEMENT

Fundașul dreapta își încheie contractul cu FCSB la finalul sezonului, însă Gigi Becali vrea să îi prelungească înțelegerea. În acest sezon, Vali Crețu a evoluat în 25 de meciuri în toate competițiile și a reușit trei pase decisive.

Mihai Popescu de asemenea se dovedește a fi un transfer excelent pentru FCSB, iar Gigi Becali își freacă mâinile de bucurie: „Numărul unu a fost Popescu. Bine, Popescu și Olaru, pentru că Olaru ăsta e ceva… Nu am văzut, parcă e rachetă, aleargă în continuu, nu înțeleg de unde are atâta energie, omul ăsta parcă e mașină, nici nu-i om. Ăsta e mașină, ascultați ce vă spun eu… Cum să alerge atât?

ADVERTISEMENT

Eu zic că Mihai Popescu la ora asta e chiar mai bun decât Drăgușin. E mai valoros decât el. Ați văzut că nu are niciun fel de emoție, cum iese cu mingea la picior, cum se face că o pasează… Nu are nicio emoție… El acum e fotbalist, până acum nu a fost.

Dar toată echipa a jucat bine. Numai că ăștia doi au fost cei mai buni, Olaru care e mașină, nu e om, și nu poți să-l treci pe primul loc… E mașinărie. Atunci îl punem pe Popescu pe primul loc, nu-l mai trecem pe Olaru”, a mai spus Gigi Becali.

Valentin Crețu, lăudat din plin la Fanatik SuperLiga după meciul fabulos cu Olympiakos