Razvan Nicolae
in Liverpool
13/03/2019, 19:56
Jurgen Klopp a pregătit penalty-urile pentru Bayern Munchen – Liverpool! Cine ar putea bate loviturile de departajare GALERIE FOTO
Jurgen Klopp a pregătit penalty-urile pentru Bayern Munchen - Liverpool

Jurgen Klopp a pregătit penalty-urile pentru meciul Bayern Munchen – Liverpool, manşa retur a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. În tur, cele două formaţii au terminat la egalitate, scor 0-0, iar antrenorul german se gândeşte că meciul de pe “Allianz Arena” ar putea ajunge la loviturile de departajare.

Jurgen Klopp a pregătit penalty-urile pentru Bayern Munchen – Liverpool. Pe cine se bazează

La ultimele antrenamente premergătoare meciului Bayern Munchen – Liverpool, Jurgen Klopp a pregătit penalty-urile pentru a fi sigur că a acoperit toate posibilităţile prin care calificarea în sferturile de finală poate fi tranşată. Fanii “cormoranilor” au amintiri plăcute din meciurile decise la loviturile de departajare, două dintre cele cinci trofee de Liga Campionilor fiind câştigate astfel, în 1984 şi 2005.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Jurnaliştii englezi susţin că Mohamed Salah, Roberto Firmino, James Milner, Sadio Mane şi Jordan Henderson ar putea să fie cei cinci jucători aleşi de Jurgen Klopp pentru a bate loviturile de departajare. Georginio Wijnaldum, Virgil van Dijk sau Trent Alexander-Arnold s-ar mai afla pe lista antrenorului german, în cazul în care unul sau mai mulţi dintre jucătorii aleşi nu ar mai fi pe teren la finalul celor 120 de minute.

Jurgen Klopp a pregătit penalty-urile pentru Bayern Munchen - Liverpool. Salah este unul dintre aleşi
Jurgen Klopp a pregătit penalty-urile pentru Bayern Munchen – Liverpool. Salah este unul dintre aleşi

Pep Guardiola o vrea pe Bayern Munchen în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

La finalul meciului Manchester City – Schalke 7-0, Pep Guardiola a susţinut că îşi doreşte ca Bayern Munchen să se califice în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Antrenorul spaniol a declarat că încă mai are mulţi prieteni la formaţia bavareză.

“Bayern Munchen, în mod clar. Îmi pare rău pentru fanii englezi, dar vreau ca Bayern să se califice. Iubesc oraşul şi Bavaria, încă am mulţi priteni acolo. Mi-au acordat oportunitatea să petrec trei ani incredibili în Germania”, a declarat Pep Guardiola după Manchester City – Schalke 7-0.