Jurgen Klopp a sărbătorit calificarea în sferturi alături de suporteri! Video cu bucuria germanului

Traian Terzian
în Champions League
14/03/2019, 01:22
Jurgen Klopp a sărbătorit calificarea în sferturile de finală ale Champions League alături de suporterii formației FC Liverpool

Tehnicianul Jurgen Klopp a sărbătorit calificarea în sferturile de finală ale Champions League alături de suporterii formației FC Liverpool prezenți miercuri seară pe Allianz Arena. ”Cormoranii” au învins-o pe Bayern Munchen cu 3-1 în manșa retur a optimilor, după ce pe Anfield Road, în tur, scorul a fost egal 0-0.

Jurgen Klopp a sărbătorit calificarea în sferturi alături de suporteri

Imediat după încheierea jocului, fotbaliștii lui Liverpool au început să se îmbrățișeze pe teren, însă antrenorul Jurgen Klopp a ales să meargă și să sărbătoareacă victoria și calificarea în sferturile de finală ale Champions League alături de fanii englezi din peluză. Tehnicianul german s-a îndreptat agale spre suporteri și a făcut gesturi cu pumnul strâns în semn de victorie.

După ce a ajuns la vestiare, Jurgen Klopp a mers la declarații și l-a lăudat pe fundașul olandez Virgil van Dijk, cel care a înscris al doilea gol pentru Liverpool. Presa germană l-a criticat vehement pe portarul Manuel Neuer pentru primul gol încasat și îl consideră principalul vinovat pentru eliminarea lui Bayern Munchen.