Jurgen Klopp se ține de glume după Liverpool – Bayern 0-0: ”În repriza a doua nimeni nu a ajuns la poartă”. Video

Traian Terzian
în Champions League
20/02/2019, 00:51
Jurgen Klopp s-a ținut de glume la finalul meciului Liverpool - Bayern 0-0

Tehnicianul german Jurgen Klopp s-a ținut de glume la finalul meciului Liverpool – Bayern 0-0, din prima manșă a optimilor de finală ale Champions League. Antrenorul ”cormoranilor” a făcut haz de necaz de rezultatul înregistrat și de puținele ocazii create de cele două formații în repriza secundă.

”Nu a fost un meci în caare să atacăm din primul minut, dar ne-am creat câteva ocazii bune în prima repriză. Bayern este evident o formație putermică și ne-a făcut viața grea. Am avut 10 faze în apropierea porții lor în prima repriză, dar nu am reușit mai mult”, a declarat tehnicianul german la final întâlnirii de pe Anfield Road.

Jurgen Klopp se ține de glume după Liverpool – Bayern 0-0: ”Nu este un joc pe care să ni-l amintim peste 20 de ani”

Deși întristat de rezultatul meciului Liverpool – Bayern 0-0, Jurgen Klopp nu a uitat să gumească: ”Repriza a doua a fost altceva. Nimeni nu a ajuns la poartă și asta a fost. Singurul lucru pozitiv este că rezultatul este cea mai bună remiză pentri noi. Nu este un rezultat de vis și nici un joc pe care să ni-l amintim peste 20 de ani. Nu sunt mulțumit total, dar a fost bine”.

Liverpool și Bayern Munchen au încheiat la egalitate, scor 0-0, în prima manșă a optimilor de finală ale Champions League. Cea mai mare ocazie a întâlnirii i-a aparținut senegalezului sadio mane, care a șutat pe lângă poartă din poziție de singur cu portarul Manuel Neuer.