Traian Terzian
în Champions League
24/10/2019, 10:05
Jurgen Klopp, surprins de netitularizarea lui Ianis Hagi în meciul Genk – Liverpool 1-4: ”Nu mă așteptam la asta”. VIDEO GALERIE FOTO
Jurgen Klopp s-a declarat surprins de netitularizarea lui Ianis Hagi în meciul RC Genk - FC Liverpool 1-4

Antrenorul Jurgen Klopp s-a declarat surprins de netitularizarea lui Ianis Hagi în meciul RC Genk – FC Liverpool 1-4, din etapa a treia a Grupei E din Champions League. Fotbalistul transferat în această vară de campioana Belgiei de la FC Viitorul a prins doar câteva minute finalul întâlnirii cu deținătoarea trofeului.

Jurgen Klopp, surprins de netitularizarea lui Ianis Hagi în meciul Genk – Liverpool 1-4: ”Mă așteptam să fie pe teren”

”Am început foarte bine și am marcat imediat. Totuși, după nu a mai fost o primă repriză atât de bună. Genk a jucat bine în prima parte, dar după golul doi al lui Oxlade-Chamberlain, totul s-a terminat, am făcut diferența”, a spus tehnicianul german la finalul întâlnirii.

”Nu mă așteptam ca Ianis Hagi să nu fie titular. Cea mai grea parte a meciului a fost că Mazzu a trimis în față un băiat foarte înalt, un tip foarte diferit față de Ianis Hagi, cel pe care îl așteptam noi. A gândit-o foarte bine antrenorul lor. Onuachu s-a folosit mult de fizic și a câștigat multe baloane”, a afirmat surprins Jurgen Klopp de netitularizarea lui Ianis Hagi în meciul Genk – Liverpool 1-4.

Ianis Hagi în duel pentru balon cu Kostas Manolas la meciul Genk – Napoli din Champions League

Englezii îl lăudau pe Hagi înainte de meci

Ianis Hagi a fost introdus pe teren în minutul 87 al partidei pe care RC Genk a pierdut-o cu FC Liverpool, scor 1-4, în etapa a treia a Grupei E din Champions League. Înaintea jocului, englezii l-au lăudat pe internaționalul român despre care au scris că este un jucător greu de marcat.

Decizia antrenorului Felice Mazzu de a-l ține pe Ianis Hagi pe banca de rezerve a fost surprinzătoare, mai ales că în weekend a spus că internaționalul român a devenit un jucător indispensabil pentru campioana Belgiei.