Iuliana Spirache    Răzvan Scarlat
în Fotbal intern
20/11/2016, 14:10
LIGA 2. Juventus s-a distanţat în clasamentul eşalonului secund! Victorie obţinută în minutul 90+3! Vezi rezultatele şi clasamentul GALERIE FOTO

În acest weekend s-au jucat partidele din etapa a 17-a a Ligii 2. Cele şapte meciuri de sîmbătă s-au terminat. Chindia s-a distrat cu Dunărea Călăraşi, scor 5-0, iar UTA a făcut spectacol pe terenul de la Baloteşti, unde s-a impus cu 4-2 graţie „careului” reuşit de Adrian Popa, după ce gazdele deschiseseră scorul.

Juventus Bucureşti a cîştigat la Suceava cu 2-1 cu un gol marcat în al treilea minut de prelingiri şi s-a distanţat în clasamentul Ligii 2.

În cursul acestei săptămâni, ACS Berceni a înştiinţat FRF că nu mai poate continua în Liga 2 şi s-a retras din competiţie. Toate rezultatele obţinute de echipa ilfoveană au fost anulate, deoarece turul nu se încheiase.

Astfel Liga 2 continuă din etapa 17 în 18 echipe, în fiecare rundă urmînd a sta cîte două echipe. În acest weekend primele care nu au jucat au fost Unirea Tărlungeni şi FC Braşov.

FINAL. Foresta Suceava – Juventus Bucureşti 1-2 (Dănilă ’13/ Cazan ‘2, Chipirliu 90+3 pen.)

CLICK PE GALERIE FOTO PENTRU CLASAMENT

Sîmbătă, 19 Noiembrie

FINAL. CS Baloteşti – UTA Bătrâna Doamnă 2-4 (Stănescu ‘4, Ioniţă ’90+2/ Petre ’27 ’47 ’75 ’84 pen.)

FINAL. CSM Râmnicu Vâlcea – Olimpia Satu Mare 0-0

FINAL. Dacia Unirea Brăila – Sepsi OSK Sfîntu Gheorghe 0-1 (Hadnagy ’76)

FINAL. Metalul Reşiţa – CS Afumaţi 1-2 (Buduroi ’27/ Vlada ‘5 ’45+2)

FINAL. Chindia Târgovişte – Dunărea Călăraşi 5-0 (Neguţ ’28, Cherchez ’34 ’48, Vătavu ’70, Ioniţă ’86)

FINAL. ASU Politehnica Timişoara – FC Academica Clinceni 0-1 (Ştefan ’68)

FINAL. CS Mioveni – Luceafărul Oradea 1-2 (Ayza ’66/ Arnăutu ’14, Păcurar ’63)

UNIREA TĂRLUNGENI stă pentru că ACS Berceni s-a retras din campionat.
FC BRAŞOV stă pentru că Şoimii Pâncota a fost exclusă din campionat.