Video. Juventus a făcut show cu Sassuolo! Napoli rămâne pe primul loc

juventus, sassuolo, serie a, ac milan, as roma, inter

Etapa a 23-a din Serie A a început sâmbătă, când au fost programate două dintre meciurile rundei. Primele două meciuri s-au terminat acelaşi scor, 1-1.

UPDATE, ora 23:55 / Napoli a revenit pe primul loc în clasament după ce a câştigat cu 2-0 deplasarea de la Benevento. Golurile napoletanilor au fost marcate de Mertens (20) şi Hamsik (47). Alin Toşca a fost rezervă la gazde.

UPDATE, ora 17:45 / Juventus a reuşit scorul etapei după ce a învins-o pe Sassulo, scor 7-0. Gonzalo Higuain a fost vedeta meciului, cu trei goluri marcate în a doua repriză. Alex Sandro, Pjanic şi Khedira, cu o dublă, au înscris în primele 45 de minute. VEZI AICI GOLURILE MARCATE

AC Milan s-a împiedicat pe terenul celor de la Udinese. Formaţia antrenată de Gennaro Gattuso a terminat la egalitate, scor 1-1. Milanezii au jucat în inferioritate numerică, după ce Calabria a fost eliminat în minutul 68. VEZI AICI GOLURILE MARCATE

Atalanta - Chievo 1-0 - VEZI AICI GOLURILE MARCATE

Bologna - Fiorentina 1-2VEZI AICI GOLURILE MARCATE

Cagliari - Spal 2-0VEZI AICI GOLURILE MARCATE

Verona - AS Roma 0-1 - VEZI AICI GOLURILE MARCATE

Inter - Crotone a fost meciul serii în Serie A. Jucătorii antrenaţi de Luciano Spalletti au deschis scorul prin Eder în minutul 23. Barberis a egalat în minutul 60 şi seria proastă a Interului continuă, echipa ajungând la zece meciuri consecutive fără victorie în toate competiţiile. VEZI AICI GOLURILE.

Adrian Stoian a intrat pe teren în minutul 77, după ce l-a înlocuit pe Trotta. Fanii lui Inter nu l-au uitat pe Walter Zenga, antrenorul celor de la Crotone, şi i-au dedicat un banner. VEZI IMAGINILE SUS ÎN GALERIA FOTO.

Rivalele lui Inter joacă duminică

Sampdoria şi Torino s-au duelat pe "Stadio Luigi Ferraris" în prologul etapei a 23-a. Gazdele au deschis scorul prin Torreira în minutul 11. Torinezii au egalat prin Acquah, după 14 minute. VEZI AICI GOLURILE.

După pauză, Sampdoria nu a putut să obţină victoria, chiar dacă Torino a jucat în inferioritate numerică ultimele 17 minute ale meciului. Acquah, autorul golului pentru torinezi a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene.

Duminică sunt programte şapte meciuri în etapa a 23-a. Verona - AS Roma se va juca de la ora 13:30. Atalanta - Chievo, Bologna - Fiorentina, Cagliari - Spal, Juventus - Sassuolo şi Udinese - AC Milan se vor disputa de la ora 16:00. Benevento - Napoli este ultimul meci al zilei în Serie A, partida programată la ora 21:45. Luni, de la ora 21:45, Lazio, adversara FCSB din 16-imile Europa League, primeşte vizita celor de la Genoa.