Juventus – Genoa 1-1. Ionuț Radu a dat lovitura în faţa lui Ronaldo! Primele puncte pierdute de Juve. Video

20.10.2018 | 20:20
Juventus  Genoa 11 Ionut Radu a dat lovitura in fata lui Ronaldo Primele puncte pierdute de Juve Video

Juventus și Genoa au remizat 1-1 în etapa a 8-a din Serie A, acestea fiind primele puncte pierdute de torinezi în jocurile oficiale disputate în actuala stagiune.. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicația de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

La fel ca-n precedentele trei partide, Ionuț Radu a fost titular în poarta grifonilor și a avut o evoluție bună per total, chiar dacă poartă o parte din vină la golul înscris de Ronaldo în minutul 18.

Radu a reuşit câteva intervenţii bune, reuşind să scoată o minge grea a lui Ronaldo în prima repriză

Min. 67 – GOOOOOOOL GENOA! Grifonii profită de o neatenție în apărarea lui Juventus, iar Bessa marchează VIDEO AICI

Min. 46 – A început repriza a doua

Min. 45+1 – Pauză la Torino

Min. 23 – Intervenție superbă a lui Radu în fața aceluiași Ronaldo

Min. 18 – GOOOOOOOL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo deschide scorul după o bâlbâială în apărarea grifonilor VIDEO AICI

Min. 10 – Ronaldo trage primul șut pe poartă din acest meci, dar Radu reține cu siguranță

Min. 1 – A început partida

UPDATE ora 18:10. Ionuț Radu e titular la Genoa

Echipe de start Juventus - Genoa
Echipe de start Juventus – Genoa

Genoa merge în infernul de la Torino, după ce etapa trecută a pierdut pe teren propriu cu 3-1 în fața celor de la Parma. Merge în infern, pentru că Juventus pare de pe altă planetă, așa cum o arată și clasamentul din Serie A, după opt etape are punctaj maxim și pare de pe acum pentru a opta oară campioană consecutiv.

Vezi ONLINE TV pe Digi Sport 2 și Telekom Sport 2 Juventus – Genoa din Serie A LIVE VIDEO și LIVE STREAM pe FANATIK.RO

Meciul Juventus – Genoa poate fi urmărit la televizor, în direct, fie pe canalul Digi Sport 2, fie pe Telekom Sport 2, cu începere de la ora 19:00. Cine dorește îl poate urmări și pe FANATIK.RO, care pune la dispoziție un streaming online, începând cu ora 19:00. Juventus este mare favorită, parcursul de până acum al echipei lui Massimiliano Allegri fiind fără greșeală.

Gazzetta dello Sport l-a anunțat între buturile celor de la Genoa titularpe portarul naționalei de tineret a României, care recent a obținut splendida calificare la turneul final al U21 de vara viitoare din Italia. Ionuț Radu se va afla însă în fața celei mai grele misiuni, pentru că inamicul său numărul 1 va fi cel care are cinci succese în palmares la trofeul Balonul de Aur, portunghezul Cristiano Ronaldo. Acesta ar fi al treilea meci consecutiv pentru Ionuț Radu, deși etapa trecută, la eșecul cu Parma i s-au reproșat unele greșeli comise la goluri.

Juventus - Genoa live în Serie A. Cristiano Ronaldo se află într-un imens scandal, pentru acuzații de viol
Juventus – Genoa live în Serie A. Cristiano Ronaldo se află într-un imens scandal

Acest joc se anunță infinit mai greu, pentru că Juventus are un atac formidabil, iar Cristiano Ronaldo, aflat în plin scandal pentru acuzațiile de viol aduse de trei femei diferite, este dornic să își mai spele din imaginea afectată cu cât mai multe goluri înscrise. De altfel ,parcă intuind acest lucru, deși săptămâna viitoare Juventus va juca în Champions League marțea viitoare pe Old Trafford, cu Manchester United, Allegri intenționează să îl introducă pe CR7 incă din primul minut.