Carousel hot news

Kape a spart gheaţa! Nu mai marcase din decembrie 2012

Meciul cu Săgeata Năvodari a fost prilejul ideal pentru noile achiziţii ale Stelei să îşi facă simţită prezenţa în Ghencea. Grecul Pantelis Kapetanos a fost introdus la pauză în locul lui...
14.09.2013 | 23:53

Meciul cu Săgeata Năvodari a fost prilejul ideal pentru noile achiziţii ale Stelei să îşi facă simţită prezenţa în Ghencea. Grecul Pantelis Kapetanos a fost introdus la pauză în locul lui Piovaccari şi a reuşit o “dublă”. Kapetanos a marcat pentru 4-0 şi 5-0. Primul gol a fost din penalty, iar al doilea a fost înscris cu poarta goala din pasa lui Tatu. Interesant este că grecul nu mai punctase în Liga 1 din decembrie 2012, de la un meci CFR Cluj – Ceahlăul 3-2.

Şi pentru Adrian Cristea golul înscris cu Săgeata a fost primul nu doar la Steaua, ci şi în acest an. “Prinţul” marcase ultima dată în prima ligă în noiembrie 2012, la o partidă cîştigată de Petrolul Ploieşti cu 2-0 în faţa celor de la U Cluj.