Video. Românii au ajuns la retrogradare în Turcia! Karabukspor, eşec pe teren propriu

Jucătorii români Paul Papp, Valerică Găman, Gabriel Torje, Cristian Tănase şi Gheorghe Grozav au ajuns la retrogradare în Turcia, după a opta înfrângere din acest sezon.
Autor: Vicentiu Dinescu | 21.11.2017 | 11:16

Partida Karabukspor – Kasimpasa 0-2 a închis etapa a XII-a a campionatului turc, dar prestaţiile avute de fotbaliştii români au fost modeste, iar trupa australianului Tony Popovic se află pe penultimul loc, cu doar opt puncte.

Kasimpasa s-a impus cu două goluri înscrise de jucători africani. După o primă repriză echilibrată, scorul a fost deschis de camerunezul Franck Etoundi, în minutul 58, iar rezultatul final a fost stabilit de nigerianul Samuel Eduok, în minutul 72.

Torje a primit un cartonaş galben în Karabukspor – Kasimpasa 0-2

Paul Papp, Valerică Găman, Gabriel Torje, Cristian Tănase au început meciul Karabukspor – Kasimpasa 0-2 ca titulari, iar Gheorghe Grozav a fost introdus pe teren în minutul 79 în locul fostului stelist Tănase. Torje a primit un cartonaş galben după încasarea primului gol.

După 12 etape disputate în campionatul Turciei, lider este Galatasaray, cu 26 de puncte, la egalitate cu Istanbul Başakşehir, ocupanta locului secund, şi la patru puncte avans de Beşiktaş şi Kayserispor, echipa pregătită de Marius Şumudică.