Performanţă uriaşă! SCM Craiova, aproape de finala Cupei EHF

Tibi Demeter
in Stiri sportive
07/04/2018, 21:04

Formaţia antrenată de Bogdan Burcea a câştigat cu 23-22, partida tur disputată în Turcia, împotriva formaţiei Kastamonu, într-un meci în care reprezantele României au oferit o revenire spectaculoasă în repriza secundă.

Gazdele au condus cu 16-11 la finalul primei reprize, dar SCM Craiova a revenit în partea secundă şi a câştigat cu un gol avans. Craiova este a doua formaţie românească care a învins Kastamonu în acest sezon de EHF, după ce HCM Zalău a câştigat partida tur la un gol, dar a fost depăşită la retur.

Kastamonu – SCM Craiova 22-23. Zamfir şi compania sunt la un pas de finală

Formaţia turcă a avut un sezon excelent în Cupa EHF şi a înregistrat în această stagiune 9 victorii, un egal şi doar două înfrângeri până la duelul cu SCM Craiova.  Manşa retur din semifinalele Cupei EHF se va desfăşura pe 14 aprilie, la Craiova, de la ora 18:00.