Video. Şumi, scandal la ultimul meci din an! A luat de gât un jucător!

Kayserispor s-a impus cu 3-1 în turul optimilor din Cupa Turciei, împotriva lui Antalyaspor. Echipa lui Şumudică a întors scorul în repriza a doua, într-o partidă cu două eliminări şi multe răsturnări de situaţie.
27.12.2017 | 15:29

UPDATE, ora 18:44. Niciun meci fără scandal pentru Şumudică. După victoria cu 3-1 împotriva lui Antalyaspor, Şumi a sărit la gâtul fundaşului Diego Angelo de la Antalyaspor, care i-a aplicat un cot în figură unui jucător al gazdelor în prelungirile partidei. S-a format un meleu din jucători, arbitri şi Şumudică, iar fotbalistul care a lovit cu cotul a fost eliminat.

“A fost dificil să revenim în meci în faţa unui adversar puternic. Acest lucru arată că suntem o echipă mare. Sunt foarte fericit pentru că am câştigat astăzi. Nu am început jocul bine, am intrat la pauză cu 0-1. Le-am transmis jucătorilor mei că trebuie să facă un efort în plus pentru a câştiga şi au înţeles”, a declarat Şumudică.

UPDATE, ora 17:22. Kayserispor a câştigat cu 3-1 meciul împotriva lui Antalyaspor din turul optimilor din Cupa Turciei. Echipa lui Şumudică a fost condusă la pauză după golul lui Kadah, din minutul 5. În partea secundă, Kayseri a întors scorul prin golurile reuşite de Bulut (52), Turuc (55) şi Mendes (88). Cristi Săpunaru a fost integralist şi a luat un cartonaş galben în minutul 66. Oaspeţii au încheiat meciul în 9 oameni după ce Maicon şi Angelo au fost eliminaţi în minutele 90 şi 90+1.

VEZI VIDEO:

Kayserispor, una dintre surprizele campionatului din Turcia, este mare favorită în meciul tur din optimile Cupei Turciei, cu Antalyaspor. Este ultimul meci al anului pentru echipa lui Marius Şumudică, care este printre fruntaşele campionatului. VEZI MECIUL ONLINE

Dintre români, titular este doar fundaşul Cristi Săpunaru. Portarul Silviu Lung Jr. a fost lăsat pe banca de rezerve, în locul său fiind folosit turcul Yildirim. În turul precedent, echipa lui Şumudică a reuşit să învingă Eyupspor în “dublă” manşă: 3-2 şi 2-0.

Kayserispor – Antalyaspor LIVE VIDEO Cupa Turciei. Şumi câştigă 400.000 de euro pe an

Kayserispor – Antalyaspor LIVE VIDEO Cupa Turciei. Marius Şumudică i-a cucerit pe turci. Başkanul Erol Bedir este foarte mulţumit de parcursul formaţiei sub comanda lui Şumi, căruia i-a dezvăluit şi salariul: 400.000 de euro stagional, însă românul nu va încasa nicio despăgubire dacă turcii vor renunţa la el.

Kayserispor – Antalyaspor LIVE VIDEO Cupa Turciei. Şumi are un contract valabil două sezoane alături de Kayserispor. Românul a semnat în vară cu turcii, după ce s-a despărţit de Astra Giurgiu. Printre cei care au dat referinţe bune despre român s-a numărat şi Mircea Lucescu.