Video. Ce gol i-a dat Robinho lui Şumudică! Reacţia antrenorului

Razvan Nicolae
in Stiri sportive
11/02/2018, 14:04
Video. Ce gol i-a dat Robinho lui Şumudică! Reacţia antrenorului GALERIE FOTO

UPDATE, ora 19:20 / Marius Şumudică a avut o ieşire nervoasă la conferinţa de presă, după ce i s-a reproşat că se agită prea mult pe marginea terenului: ”Important e ca, la sfârşitul sezonului, să fim pe locul 5, ca acum. Fiecare punct e important. Aţi vrea să dorm pe bancă la fel ca Lobanovski? Aşa sunt eu, acesta e caracterul meu! Nu sunt dezamăgit. Acest egal nu e atât de rău. Nu am fost proaspeţi, mai ales mental, pentru a putea deschide o echipă venită să se apere”.

Marius Şumudică a revenit pe banca tehnică a celor de la Kayserispor, după ce antrenorul român a fost suspendat pentru partida cu Osmanlispor. La reîntoarcere, “Şumi” a fost martor la golul începutului de an în Super Lig. Înaintea meciului, antrenorul român s-a întreţinut cu Robinho. VEZI IMAGINILE SUS ÎN GALERIA FOTO.

Robinho a început pe banca de rezerve meciul Kayserispor – Sivasspor, însă a intrat pe teren în locul lui Arouna Kone în minutul 42. În a doua repriză a meciului jucat pe terenul echipei antrenate de Marius Şumudică, internaţionalul brazilian a marcat dintr-o lovitură liberă de la peste 30 de metri. VEZI AICI GOLUL MARCAT.

Un singur român pe teren la Kayserispor – Sivasspor

Silviu Lung Jr nu a avut nicio şansă să prindă mingea şutată de atacantul de 34 de ani. Robinho este la al doilea meci pentru Sivasspor, după ce a bifat 16 minute în partida contra celor de la Malatyaspor. Kayserispor a evitat înfrângerea după ce Umut Bulut a egalat în minutul 66.

Portarul de 28 de ani este singurul român care a început titular în formaţia lui Marius Şumudică. Cristi Săpunaru a luat loc pe banca de rezerve, alături de Asamoah Gyan sau Artem Kraveţ. Kayserispor ocupă locul 5 în prima ligă din Turcia.