LIVE BLOG La Liga etapa a 6-a. Program, rezultate, clasament, informații de ultimă oră. Real Sociedad revine pe locul secund în La Liga

26.09.2019 | 22:57
LIVE BLOG La Liga etapa a 6a Program rezultate clasament informatii de ultima ora Real Sociedad revine pe locul secund in La Liga

Etapa a 6-a intermediară din La Liga se desfășoară pe parcursul a trei zile, de marți, 24 septembrie până joi, 26 septembrie. Trei meciuri au loc marți, patru miercuri și ultimele trei joi, programul fiind fixat din rațiuni de televizare. Este o rundă fără meciuri de vârf, dar în care Barcelona, autoarea unui început de sezon departe de așteptări, trebuie neapărat să se mobilizeze și să revină pe linia de plutire.

UPDATE, 26 septembrie, ora 20:41 / Rezultatele finale de joi din La Liga:

Real Sociedad – Alaves 3-0 (Oyarzabal 19, 41, W. Jose 32)

CeltaVigo – Espanyol 1-1 (S. Mina 90+5 – Pedrosa 48)

Eibar – Sevilla 3-2 (Orellana 65, Leon 77, Cote 82 – Ocampos 11, Torres 33)

UPDATE, 25 septembrie, ora 23:15 / Moment emoționant pe Santiago Bernabeu. Junior Vinicius deschide scorul pentru Real și izbucnește în lacrimi. Sunt lacrimile unui jucător care revine cu gol după opt luni de absență.

UPDATE, 25 septembrie, ora 22:55 / Intrat pe teren în minutul 69 al deplasării lui Atletico Madrid de la Mallorca, atacantul Alvaro Morata nu a rezistat decât 8 minute pe Estadio de Son Mois. În minutul 77, după un duel verbal cu Salva Sevilla, vârful madrilenilor a primit două cartonașe galbene ( VEZI VIDEO). Morata a ieșit extrem de tensionat de pe teren, realizând probabil că roșul de azi îl va face să rateze derby-ul cu Real Madrid de pe 28 septembrie.

FINAL Real Madrid – Osasuna 2-0 (Junior Vinicius 36, Rodrygo 73)

UPDATE, 25 septembrie, ora 22:06 /  Rezultate finale de miercuri:

Valencia – Getafe 3-3 (Gomez 30, 34, Lee Kangin 39 – Mata 1, Jason 66, Angel 69)

Leganes – Athletic Bilbao 1-1 (Oscar 62 – Garcia 59)

Mallorca – Atletico Madrid 0-2 (Diego Costa 27, Joao Felix)

UPDATE, ora 22:00 /  Rezultate finale de marți:

Barcelona – Villarreal 2-1 (Griezmann 6, Arthur 15 – Cazorla 44)

Valladolid – Granada 1-1 (Plano 12 – Fernandez 42)

Betis Sevilla – Levante 3-1 (Loren 45+3, 48, Iglesias 67 – Hernani 7)

LIVE BLOG La Liga etapa a 6-a

Momentan catalanii sunt pe locul 8, cu 7 puncte, dar au deja două înfrângeri, ceea ce nu le este în obișnuință, ultima, suferită în weekendul trecut la Granada fiind cu adevărat greu de înțeles, dacă ne gândim la uriașa diferență de valoare dintre loturile celor două echipe. Primele două poziții sunt ocupate de Real Madrid și Athletic Bilbao, ambele cu 11 puncte, trei succese și două remize.

Acasă Barcelona a făcut spectacol și a bătut cu același scor pe Betis Sevilla și pe Valencia, două echipe care nu fac parte din categoria codașelor: 5-2. Acum joacă din nou pe Nou Camp cu un alt adversar din rândul echipelor bune, Villarreal și Leo Messi va intra încă din primul minut. Este de așteptat o reacție de orgoliu a catalanilor în fața Submarinului galben.

La Liga etapa a 6-a. Ernesto Valverde are mati bătăi de cap

Real Madrid, misiune ușuoară acasă cu Osasuna

Real Madrid va juca acasă în compania nou promovatei Osasuna Pamplona, formație care a reușit, ce e drept acasă, să țină în șah Barcelona. După succesul de la Sevilla apele s-au mai liniștit în vestiarul Realului și ar fi o mare surpriză dacă oamenii lui Zinedine Zidane, din rândul cărora va lipsi croatul Luka Modric, accidentat, nu ar câștiga acest meci la pas.

La Liga etapa a 6-a. Karim Benzema, omul care a adus victoria Realului la Sevilla

Athletic Bilbao va juca la Madrid, pe terenul ultimei clasate, Leganes, o echipă foarte închisă, care primește puține goluri. Nu va fi deloc un meci ușor pentru basci. Atletico Madrid face o excursie la o nou promovată, în Insulele Baleare, pentru a juca la Palma de Mallorca și echipa lui Diego Simeone poate da lovitura, pentru că echipa locală nu este o formație defensivă și lasă largi spații în apărare.