La un pas de bătaie în Gaziantep – Kayserispor sub ochii lui Marius Șumudică! Arbitrul l-a eliminat pe unul dintre secunzii lui „Șumi”. VIDEO

15.12.2019 | 15:12
La un pas de bataie in Gaziantep  Kayserispor sub ochii lui Marius Sumudica Arbitrul la eliminat pe unul dintre secunzii lui Sumi VIDEO

Gaziantep Gazișehir, cu Marius Șumudică în tribune, din cauza unei suspendări, a întâlnit Kayserispor în etapa 15 din Superliga din Turcia. În a doua parte a jocului, membrii staff-ului celor două tabere au fost aproape de o bătaie generală în zona băncilor de rezervă, iar unul dintre secunzii antrenorului român a fost eliminat.

UPDATE, ora 15:50/ La finalul jocului, Gabriel Mărgărit, cel care a dat indicații în meciul cu Kayserispor, a declarat că, deși nu a stat pe bancă, Marius Șumudică a fost cel care a schimbat tactică la pauză, schimbare ce a adus și victoria cu 3-0, toate golurile venind în partea a doua.

Nu este uşor atunci când nu-l avem pe Şumudică pe bancă. Ne-a ajutat din tribună. În prima parte a meciului, adversarul ne-a pus probleme. După asta s-a văzut spiritul lui Gaziantep. Foarte important, Şumudică, la pauză, a schimbat tactica şi a găsit soluţia”, a declarat Gabriel Mărgărit.

Unul dintre secunzii lui Șumudică a fost eliminat

Marius Șumudică a fost amendat cu 2.000 de euro și suspendat pentru o partidă după ieșirea nervoasă de la finalul meciului cu Konyaspor, din ultima etapă a Superligii din Turcia. În această rundă, a 15-a, Gaziantep întâlnește Kayserispor și, chiar dacă Șumudică a fost în tribune, un alt scandal a izbucnit în zona băncilor tehnice.

În a doua parte a jocului, în urma unei dispute cu membrii staff-ului de la Kayserispor, echipă pe care Șumudică a antrenat-o în perioada iunie 2017 – mai 2018, unul dintre secunzii antrenorului român a fost eliminat de arbitru ( CLICK PENTRU VIDEO CU FAZA).

Gaziantep, prima victorie după mai bine de o lună

Meciul în care Marius Șumudică și-a ispășit etapa de suspendare a coincis și cu prima victorie obținută de Gaziantep Gazișehir după o pauză de mai bine de o lună.

Formația la care sunt legitimați Alin Toșca și Junior Morais s-a impus în duelul cu Kayserispor, cu Silviu Lung integralist, scor 3-0, după golurile marcate de Guray Vural (min. 67) și Olarenwaju Kayode (min. 72 și 93).

Pâna la meciul din etapa a 15-a din Superliga Turcă, echipa lui Marius Șumudică câștigase ultima dată pe patru noiembrie, 2-1 cu Ankaragucu. În această perioadă, Gaziantep a pierdut și manșa tur a șaisprezecimilor Cupei, 1-2 cu echipa din liga a treia, Kirklarelispor.

În urma victoriei cu Kayserispor, Gaziantep Gazișehir este pe locul 10 în campionat, cu 20 de puncte obținute în 15 runde, la șase puncte de poziția a patra, ce duce în preliminariile Europa League, ocupat în prezent de Istanbul Basaksehir.