Carousel hot news

SUPER-SUCCES! HCM a măturat cu suedezii de la LUGI! La un pas de FINAL FOUR!

Campioana României la handbal masculin, HCM Constanţa, şi-a spulberat adversara în turul sferturilor de finală ale Cupei EHF. S-a terminat 31-21 la Constanţa în faţa suedezilor de la Lugi HF....
Autor: Cristi Şelaru | 19.04.2014 | 14:20

Campioana României la handbal masculin, HCM Constanţa, şi-a spulberat adversara în turul sferturilor de finală ale Cupei EHF. S-a terminat 31-21 la Constanţa în faţa suedezilor de la Lugi HF. Startul de meci a fost unul dificil pentru HCM. Suedezii au condus des la două goluri, însă Constanţa a revenit şi a egalat la 8. La pauză, campionii aveau un avantaj considerabil, 10-5. Suedezii au pierdut în debutul partidei un jucător. Halberg a fost accidentat de Şimicu şi meciul a fost întrerupt timp de 6 minute. Jucătorului oaspete i-a fost aplicat un guler cervical şi a fost dus de urgenţă la spital. În partea a doua, Constanţa a făcut spectacol şi s-a impus la 10 goluri în final. După victoria din prima manşă, HCM Constanţa este aproape calificată în semifinalele Cupei EHF. Final Four-ul competiţiei se va desfăşura în mai, la Berlin, în Germania.