Poza zilei la CM2018 / Albacher

Lacrimile iranienilor de la Campionatul Mondial din Rusia! Imaginea care a făcut înconjurul lumii

Autor: Iuliana Spirache | 26.06.2018 | 11:55
Lacrimile fanilor iraniei la Campionatul Mondial din Rusia 2018.

Lacrimile fanilor iranieni au fost surprinse de către fotografi la finalul meciului Iran – Portugalia, scor 1-1, din etapa a treia a Grupei B de la Campionatul Mondial din Rusia 2018, când Iranul a ratat ocazia să meargă în optimi şi să-l trimită pe Cristiano Ronaldo acasă.VEZI FOTO ÎN GALERIA DE MAI SUS!

Lacrimile iranienilor după eliminarea de la CM 2018

Echipa naţională a Iranului a fost la un pas de un rezultat istoric în faţa Portugaliei, după ce Karim Ansarifard a marcat din penalty în minutul 92+2. Iranienii au ratat o ocazie uriaşă în minutul 95, când Terami a trimis în plasa laterală după ce a rămas singur cu Rui Patricio. Dezamăgirea s-a văzut pe chipul suporterilor din Iran.

Fanii iranieni au început să plângă la finalul meciului Iran - Portugalia 1-1
Fanii echipei naţionale a Iranului la finalul meciului cu Portugalia, scor 1-1, de la CM 2018. Au vârsat lacrimi după eliminarea iranienilor de la turneul final din Rusia.