Reghe e lider în Emirate! A ajuns la 15 meciuri fără înfrângere!

laurentiu reghecampf, emiratele arabe unite, al wahda

Serie incredibilă pentru Al Wahda! Formaţia antrenată de Laurenţiu Reghecampf este lider în Emiratele Arabe Unite

Lui Laurenţiu Reghecampf îi merge excelent în Emiratele Arabe Unite. Echipa pe care o antrenează, Al Wahda, a câştigat cu 1-0 în deplasare, pe terenul celor de la Hatta Club, formaţie la care evoluează şi ex-dinamovistul Adrian Ropotan, şi a devenit liderul campionatului.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de atacantul argentinian Sebastian Tagliabue, în minutul 72, din lovitură de la 11 metri. Gazdele au evoluat în inferrioritate numerică în ultimele 20 de minute ale meciului.

Laurenţiu Reghecampf, serie incredibilă

Cu această ocazie, formaţia fostului antrenor al FCSB a ajuns pe primul loc al campionatului. Are un punct avans în faţa celor de la Al Ain, care au însă un meci în minus. Al Wahda a ajuns la 15 partide fără înfrângere în toate competiţiile, ultimul meci pierdut fiind în noiembrie 2017.

Laurenţiu Reghecampf a semnat pe doi ani cu formaţia din Emirate însă, după doar câteva luni, şeicii i-au prelungit contractul, care este valabil acum până în 2020. Reghe câştigă un salariu excelent, 150.000 de euro pe lună.