Lazio, în alertă! Immobile s-a accidentat! Ratează meciul cu Steaua?

Marian Popovici
in Stiri sportive
21/01/2018, 17:04

Update, 22 ianuarie, ora 12:25. Ciro Immobile are o întindere la cvadriceps. Accidentarea atacantului nu este gravă. El va lipsi doar în restanţa cu Udinese şi va fi apt pentru meciul cu AC Milan din weekend. Până la meciul tur cu Steaua, programat pe 15 februarie, Immobile va fi apt.

Update, ora 17:55. Lazio a câştigat cu 5-1 meciul împotriva lui Chievo. Golurile au fost marcate de Luis Alberto (23), Milinkovic-Savic (32), (68), Bastos (83) şi Nani (86). Pentru oaspeţi a punctat Pucciarelli (25). Cu acest succes, Lazio urcă pe 3 în Serie A cu 43 de puncte.

Immobile a marcat 20 de goluri în 18 apariţii în Serie A în acest sezon. Atacantul lui Lazio, golgheter la zi în Serie A, a ieşit accidentat în minutul 35 al meciului jucat de laziali pe teren propriu împotriva lui Chievo.

După un şut trimis spre poarta lui Sorrentino, Immobile a resimţit dureri la coapsă fiind suspect de întindere. Atacantul a cerut imediat schimbare şi a fost înlocuit cu brazilianul Felipe Anderson.

Immobile, absent în duelul cu Steaua?

La pauză, Lazio conduce cu 2-1 după golurile marcate de Luis Alberto (23) şi Milinkovic-Savic (32). Pentru oaspeţi a înscris Pucciarelli în minutul 25. Dacă Lazio se impune urcă pe locul 3 în Serie A cu 43 de puncte.

Pe 15 februarie, Lazio joacă prima manşă a duelului cu Steaua din 16-imile Europa League. Italienii sunt favoriţi la calificare, însă o accidentare a lui Immobile ar fi o veste bună pentru roş-albaştrii.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!