Leganes – Barcelona 2-1 în La Liga. Catalanii, răpuși în două minute de ultima clasată! Aniversare tristă pentru Messi

26.09.2018 | 22:49
Leganes  Barcelona 21 in La Liga Catalanii rapusi in doua minute de ultima clasata Aniversare trista pentru Messi

Partida Leganes – Barcelona, din etapa a șasea din La Liga, a fost live video de la ora 21:00, iar golurile și cele mai importante faze pot fi văzute și pe fanatik.ro. Această întâlnire a reprezentat o nou bornă importantă pentru Lionel Messi, argentinianul jucând meciul 700 în tricoul catalanilor. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE, ora 22:49 / Supriză uriașă în etapa a șasea din La Liga, Barcelona fiind învinsă în deplasare de Leganes cu scorul de 2-1. Este al doilea meci conssecutiv fără victorie pentru catalani.

UPDATE, ora 22.09 / Leganes a reușit să întoarcă rezultatul în doar două minute prin reușitele lui El Zhar 52 și Oscar 54.

LIVE Leganes – Barcelona 0-1 (Coutinho 12)

Min. 12 – GOOOOOL BARCELONA! Coutinho înscrie un gol magnific!

Min. 1 – A început partida

UPDATE, ora 20:09 / S-au anunțat echipele de start pentru meciul Leganes – Barcelona.

Din cele 699 de partide de până acum, Messi a jucat 423 în La Liga, 126 în Champions League, 68 în Cupa Spaniei, 18 în Supercupa Spaniei, cinci în Campionatul Mondial al Cluburilor, patru în Supercupa Europei și 55 au fost meciuri neoficiale.

Lionel Messi celebrează un gol marcat pentru FC Barcelona

Clement Lenglet va lipsi de la Leganes – Barcelona, care va fi live video de la ora 21:00

Antrenorul Ernesto Valverde nu-l va putea folosi pe fundașul Clement Lenglet în partida Leganes – Barcelona, care va fi live video de la ora 21:00. Francezul a primit cartonașul roșu în etapa trecută, în care catalanii au remizat cu Girona, scor 2-2, pe Camp Nou. La finalul acelei întâlniri, Lionel Messi a refuzat să dea mâna cu arbitrul Gil Manzano, pe care l-a acuzat că a avut o manieră părtinitoare. De asemenea, Valverde nu i-a convocat pentru această întâlnire pe Denis Suarez, Rafinha, Sergi Samper și Carles Alena.

De partea cealaltă, Levante are un început de sezon dezastruos acumulând un singur punct în primele cinci etape, fapt ce a trimis-o pe ultimul loc în La Liga. Tehnicianul Mauricio Pellegrino nu îi are la dispoziție pentru acest meci pe accidentații Recio, Ezequiel Munoz, Jose Arnaiz și Alexander Szymanowski.