Levante – Barcelona 0-5 în La Liga. Messi, show total! Hat-trick şi două pase de gol

16.12.2018 | 23:08
Levante  Barcelona 05 in La Liga Messi show total Hattrick si doua pase de gol

Levante – FC Barcelona 0-5 s-a jucat în etapa a 16-a din La Liga. Lionel Messi a făcut show în tricoul blaugrana, reuşind să marcheze trei goluri şi să ofere două pase decisive. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Min. 85 / GOOOOOOL Barcelona! Gerard Pique a marcat din pasa lui Lionel Messi.

Min. 77 / Cabaco, fundaşul cenral al lui Levante, a fost eliminat.

UPDATE, ora 23.05. Minutul 60 e cel în care Messi realizează hattrick-ul. 4-0 pentru Barcelona

UPDATE, ora 23.00. Messi duce scorul la 3-0 în în minutul 47

UPDATE, ora 22.28. Barcelona majorează diferenţa. Messi marchează în minutul 43

UPDATE, ora 22.21. Luis Suarez deschide scorul pentru catalani în minutul 35

UPDATE, ora 21:45 / A început meciul Levante – FC Barcelona.

UPDATE, ora 21:00 / Au fost anunţate echipele de start pentru meciul Levante – FC Barcelona.

Barcelona are cel mai bun atac din La Liga, cu 41 de goluri marcate în 15 meciuri, 21 dintre reuşite fiind înscrise de Lionel Messi şi Luis Suarez. Catalanii vin după o remiză cu Tottenham în Liga Campionilor, scor 1-1, însă Ernesto Valverde a menajat o serie de jucători pentru meciul care s-a disputat la mijlocul săptămânii. În ultimele cinci meciuri din campionat, Barcelona a obţinut trei victorii, o remiză şi o înfrângere, eşecul de pe teren propriu cu Betis Sevilla, scor 3-4.

Vezi ONLINE TV pe post Digi Sport şi Telekom Sport Levante – Barcelona din La Liga LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK.RO

Levante – Barcelona se va disputa duminică, de la ora 21:45, şi va fi transmis în direct de Telekom Sport şi Digi Sport. Golurile şi toate fazele importante vor putea fi vizionate în format LIVE VIDEO, începând cu ora 21:45, pe FANATIK.RO. În sezonul trecut, cele două formaţii şi-au împărţit victoriile. Catalanii au câştigat partida din turul campionatului, scor 3-0, în timp ce Levante s-a impus la mijlocul lui mai, scor 5-4, într-un meci jucat în penultima etapă, când Barcelona era deja campioană.

Levante - Barcelona se joacă în etapa a 16-a din La Liga. Gazdele sunt marea revalaţie a sezonului în Spania
Levante – Barcelona se joacă în etapa a 16-a din La Liga. Gazdele sunt marea revalaţie a sezonului în Spania

Levante este marea revelaţie a sezonului în La Liga şi a reuşit să producă surprize în această toamnă. Pe lista echipelor învinse de formaţia antrenată de Paco Lopez se numără şi Real Madrid, campioana Europei pierzând chiar pe „Santiago Bernabeu”, scor 1-2. Cu toate acestea, Levante are cea mai slabă apărare dintre echipele aflate în prima jumătate a clasamentului, cu 25 de goluri primite în 15 etape.