LIDER! Victorie URIAŞĂ pentru Andone în campionatul din Cipru

Marian Popovici
în STIRI INTERNATIONALE
15/02/2015, 18:05
LIDER! Victorie URIAŞĂ pentru Andone în campionatul din Cipru GALERIE FOTO

Echipa antrenată de Ioan Andone, Apollon Limassol a obţinut o victorie uriaşă în lupta pentru titlu reuşind să învingă cu 2-1 pe terenul lui Omonia Nicosia. Guie şi Papoulis au adus oaspeţilor un avantaj de două goluri în prima repriză.

Kirm a redus din handicap în minutul 55, însă Apollon a rezistat pînă în finalul meciului. Cu acest succes, Apollon îşi menţine locul 1 în clasament cu 45 de puncte, 3 mai mult decît APOEL.