Carousel hot news

Nou promovata a transferat un fotbalist din Muntenegru. Pe ce perioadă a semnat

OSK Sepsi Sfântu Gheorghe se întăreşte în pauza competiţională datorată meciurilor echipei naţionale a României din preliminariile Campionatului Mondial din Rusia, cu Armenia, scor 1-0, şi...
06.09.2017 | 16:52

OSK Sepsi Sfântu Gheorghe se întăreşte în pauza competiţională datorată meciurilor echipei naţionale a României din preliminariile Campionatului Mondial din Rusia, cu Armenia, scor 1-0, şi Muntenegru 1-0, de la Podogorica. Astfel, oficialii echipei nou promovate în Liga 1 Betano a ajuns la un acord cu un jucător macedonean în vârstă de 27 de ani,

Milovan Petrovikj a ajuns la OSK Sepsi Sfântu Gheorghe sub formă de împrumut, după ce formaţia din Liga 1 Betano a ajuns la un acord cu NK Osijek din Croaţie. Fotbalistul în vârstă de 27 de ani va evolua pentru OSK Sepsi până la finalul sezonului 2017-2018, anunţă gsp.Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

În Liga 1 Betano a ajuns un mijlocaş defensiv

Pe parcursul carierei, Milovan Petrovikj a evoluat pentru echipe precum Tikvesh, Pobeda şi Rabotnichki şi este jucător de picior stâng. Acesta poate evolua pe postul de mijlocaş defensiv.

După primele 8 meciuri jucate din Liga 1 Betano, sezonul 2017-2018, OSK Sepsi Sfântu Gheorghe se află pe poziţia a 9-a, cu trei victorii şi cinci înfrângeri şi a acumulat 9 puncte şi se află la 10 puncte în spatele liderului CFR Cluj.