Liga 1 Betano, etapa 13: clasament şi rezultate live. Dunărea Călărași – Gaz Metan 0-0. Medieşenii, pe loc de play-off

28.10.2018 | 13:37
Liga 1 Betano etapa 13 clasament si rezultate live Dunarea Calarasi  Gaz Metan 00 Mediesenii pe loc de playoff

Ultima rundă din turul sezonului regular debutează prin partida dintre FC Politehnica Iaşi şi AFC Hermannstadt, care este programată de la ora 18:00, pe Stadionul “Emil Alexandrescu”. Etapa a 13-a din Liga 1 Betano se va încheia luni, cu meciul lui Dinamo, din faţa Concordiei Chiajna. Vezi programul, clasamentul şi rezultatele în timp real pe FANATIK.RO. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicația de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Final de meci la Călăraşi. Dunărea şi Gazul au dat-o la pace şi au încheiat la egalitate, scor 0-0.

UPDATE. Min. 1: A început partida de la Călărași dintre Dunărea și Gaz Metan Mediaș

UPDATE. Primul meci al zilei de duminică în Liga 1 Betano începe la ora 14.00. Dunărea Călărași o întâlnește pe Gaz Metan Mediaș. Avem echipele de start

Dunărea Călărași: Staton – Gligorov, Șeroni, Dobrosavlevici, Ispas – Honciu, Bourceanu – Kanda, S. Pană, Carnat – Mediop
Rezerve:
Lungu, Șandru, St. Cucu, G. Simion, H. Keyta, Clemence, V. Munteanu

Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Trif, M. Constantin, I. Cristea, V. Crtețu – N. Chamed, Fofana, Ely Fernandes, D. Olaru – A. Ivanov, Fortes
Rezerve:
Ricardo Batista, I. Stancu, Buziuc, Diallo, S. Bușu, Pop, R. Romeo

UPDATE. Min. 90+4.  Nikola Trujic înscrie pentru moldoveni după o greşeală a apărării celor de la Viitorul. Arbitrul pune stop meciului imediat după reuşita celor de la FC Botoşani.

UPDATE. Min 86: GOOOL Viitorul. Ianis Hagi execută cu încredere şi înscrie.

UPDATE. Min. 85: Burcă îl faultează pe Voduţ în propriul careu şi se dictează penalty.

UPDATE. Min. 67: GOOOL Viitorul! Voduţ deschide scorul după o lovitură cu capul.

UPDATE. Ianis Hagi bate pe poartă o lovitură liberă care este scoasă de sub bară de Andrei Dumitraş în prelungirile primei reprize.

UPDATE. Diego Fabbrini a reluat puţin pe lângă poarta lui Cojocaru în minutul 19.

UPDATE. Primul meci al zilei are loc în Moldova, acolo unde FC Botoşani primeşte vizita celor de la Viitorul Constanţa, de la ora 18:00.

FC Botoşani: Pap – Patache, Miron, Burcă, Dumitraş – Oaidă, Rodriguez – Golofca, Enriko, Fabbrini – Roman

Viitorul: Cojocaru – Boboc, Ţîru, Mladen, De Noojier – Artean, Băluţă, Vînă – Hagi, Drăguş, Houri

UPDATE. Final de meci. Vasile Miriuţă câştigă partida cu echipa lui Flavius Stoican cu scorul de 2-0, după golurile reuşite de Tsoumou şi Dumitriu.

Min. 38: GOOOOOL Hermannstadt! Lucian Dumitriu punctează cu noroc după ce portarul advers respinge în direcţia lui şutul trimis de Blănaru.

Min. 22. GOOOOOOOL Hermannstadt! Tsomou deschide scorul după o fază controversată VEZI VIDEO

UPDATE. A început partida.

UPDATE. Echipele de start:

FC Politehnica Iaşi: Corbea – Gallego, Frăsinescu, Mihalache, Panţîru – Cioinac, Flores – Platini, Enoh, Sin – Cristea

Hermannstadt: Căbuz – Company, Mijuskovic, Dandea, Pamfile – Antonov, Dâlbea, Curtea – Petrescu, Tsoumou, Nkololo

Vineri vor avea loc primele două dueluri ale etapei a 13-a, Poli Iaşi – Hermannstadt, urmând ca Astra şi Universitatea Craiova să se întâlnească la Giurgiu. Sâmbătă sunt programate alte două meciuri, FC Botoşani – Viitorul şi FCSB – Voluntari, la fel şi duminică, atunci când Dunărea Călăraşi şi Gaz Metan se vor întâlni de la ora 14:00. Campioana României va juca în deplasare, cu Sepsi, iar Dinamo va evolua în al doilea meci cu Mircea Rednic pe bancă în deplasare cu Concordia Chiajna.

Clasamentul şi rezultatele live din Liga 1 Betano, etapa 13

Înaintea startului etapei a 13-a, lider este CFR Cluj, cu 23 de puncte, având cu două în plus faţă de FCSB şi trei faţă de Astra Giurgiu, ocupanta locului al treilea. De partea cealaltă, “lanterna roşie” a campionatului este FC Voluntari, cu 8 puncte, la egalitate cu AFC Hermannstadt.

Clasamentul Ligii 1 Betano, înainte de startul etapei a 13-a. Captură realizată de pe FANATIK.RO
Clasamentul Ligii 1 Betano, înainte de startul etapei a 13-a

Iată programul complet:

Vineri
FC Politehnica Iaşi – AFC Hermannstadt 0-2
Marcatori: (Tsoumou 22, Dumitriu 38)
Astra Giurgiu – Universitatea Craiova 0-3
Marcatori: )Mitriţă 38, Cicâldău 62, Koljic 72)

Sâmbătă
FC Botoşani – FC Viitorul 1-2
Marcatori: (Trujic 90+4 / Voduţ 67, Hagi 86)
FCSB – FC Voluntari 1-2
Marcatori: (Gnohere 52, 76 / Tudorie 85)

Marcatori:

Fază de joc din meciul de fotbal dintre echipele Hermannstadt şi Astra Giurgiu, din etapa a XII-a a Ligii 1 Betano, disputat pe stadionul Trans-Sil din Târgu Mureş, sâmbătă, 20 octombrie 2018.
Fază de joc din meciul de fotbal dintre echipele Hermannstadt şi Astra Giurgiu, din etapa a XII-a a Ligii 1 Betano

Runda 14 este, de fapt, prima etapă a returului, urmând ca cel mai tare meci să fie cel dintre FCSB şi Astra Giurgiu.

FC Poli Iaşi – Universitatea Craiova
Sepsi OSK Sf Gheorghe – AFC Hermannstadt
FC Botoşani – CFR Cluj
Dunărea Călăraşi – FC Viitorul
FCSB – Astra Giurgiu

Toate meciurile din Liga 1 Betano, etapa a 12-a, sezonul 2018 – 2019, vor fi transmise de Telekom Sport, Digi Sport şi Look TV. Cele mai tari faze vor fi transmise în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.