Liga 1 Betano, etapa 15: clasament şi rezultate live! Gaz Metan – FC Voluntari 2-0 și medieșenii sunt la un punct de podium

Liga 1 Betano etapa 15 clasament si rezultate live Gaz Metan  FC Voluntari 20 si mediesenii sunt la un punct de podium

Etapa a 15-a din Liga 1 Betano, sezonul 2018 – 2019, se joacă în weekend-ul 9 – 12 noiembrie, iar toate fazele din meciuri vor fi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro. Ca de fiecare dată, toate rezultatele sunt afişate live, la fel şi clasamentul actualizat AICI Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE, ora 22:52 / S-a terminat partida de la Mediaș. Gaz Metan a reușit să învingă cu scorul de 2-0 și a lăsat-o pe FC Voluntari pe ultima poziție a clasamentului. A fost jocul care a închis de altfel runda cu numărul 15, una la capătul căreia CFR Cluj a rămas pe prima poziție.

Min. 40 / GOOOOOOL Gaz Metan Mediaş! Marius Constantin a înscris dintr-o lovitură de la 11 metri.

Min. 10 / GOOOOOOOL Gaz Metan Mediaş! Boubacar Fofana a deschis scorul cu o lovitură de cap.

UPDATE, ora 21:00 / A început meciul Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari.

UPDATE, 12 noiembrie, ora 20.15 / Avem echipele pentru ultimul joc al rundei Gaz Metan Mediaș – FC Voluntari

Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari, echipele oficiale
Primul 11 trimis în teren de cele două formații

UPDATE, ora 15;50. Fluier final în partida Hermannstadt – FC Botoșani. Cele două formații au terminat la egalitate, scor 1-1. Un singur meci mai este de disputat în runda a 15-a, cel dintre Gaz Metan Mediaș și FC Voluntari

Min 76 / GOOOL HERMANNSTADT. Tătar a trimis un șut plasat care l-a păcălit pe portarul oaspeților. Sibienii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj

Min 62 / GOOOL FC BOTOȘANI. Jonathan Rodriguez a transformat lovitura de la 11 metri și în acest moment oaspeții o conduc pe Hermannstadt cu 1-0

Min 60 / Penalty pentru FC Botoșani

UPDATE, 12 noiembrie, ora 14;00. A început partida

UPDATE, 12 noiembrie, ora 13:15. Avem echipele de start

Echipe de start Hermannstadt - Botosani
Echipe de start Hermannstadt – Botosani

UPDATE, 11 noiembrie, ora 18.00. Partida dintre Hermannstadt şi FC Botoşani s-a amânat din cauza condiţiilor meteo nefavorabile! Duelul din etapa a 15-a ar urma să se joace luni, 12 noiembrie, de la ora 14.00.

UPDATE, 11 noiembrie, ora 17.30. Arbitrul partidei a decis ca partida dintre Hermannstadt şi Botoşani să fie amânată cu o oră. Astfel, cele două echipe se vor duela de la ora 18.30, toate acestea dacă o să fie o vizibilitate bună. Dacă lucrurile nu se vor îmbunătăţi până la 18.30, duelul va fi amânat pentru luni, de la ora 14.00.

UPDATE, 11 noiembrie, ora 17.20. Vizibilitatea este redusă la Târgu Mureş, iar meciul dintre Hermannstadt şi Botoşani ar putea să fie amânat. Arbitrul urmează să ia o decizie în scurt timp.

UPDATE, 11 noiembrie, ora 17.15. Echipele de start pentru Hermannstadt – Botoşani:

Hermannstadt: Căbuz – Company, Pîrvulescu, Dandea, Mijuskovic, Tătar – Serediuc, Dâlbea, Dumitriu – Blănaru, Tsoumou
FC Botoşani: Fraisl – Patrache, Miron, Chindriş, Chitoşcă – Rodriguez, Karaboue – Golofca, Papa, Fabbrini – Roman

UPDATE, 11 noiembrie, ora 16.30. Azi, de la ora 17.30, se joacă meicul dintre FC Hermannstadt și FC Botoșani. Gazdele se află pe poziția a 13-a, cu 14 puncte, iar moldovenii au un singur punct în fața rivalilor din etapa a 15-a.

UPDATE, ora 19.55. Viitorul a remizat pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 0-0, iar gruparea pregătită de Gică Hagi a adunat 26 de puncte din 15 meicuri jucate şi se află pe locul 4, la egalitate cu CS U Craiova. De partea cealaltă, Concordia se află pe poziţia a 8-a, cu 17 puncte.

Min. 90. Final!

Min. 44. Măţan a trimis din interiorul careului, dar Greab a respins în corner.

Min. 18. Ianis Hagi execută bine o lovitură de la 20 de metri, dar Greab respinge. VIDEO

Min. 9. Panait a trimis puternic de la marginea careului, dar acesta trage pe lângă poarta lui Cojocaru. VIDEO

UPDATE, ora 18.00. A început meciul de la Ovidiu.

UPDATE. De la ora 18.00 începe meciul dintre Viitorul şi Concordia. Iată echipele de start:

UPDATE, minutul 90 / Fluier final! Astra – Poli iași se termină 1-2. După acest rezultat, Astra e pe locul 6, cu 20 de puncte, în timp ce ieșenii urcă pe locul 8, cu 17 puncte.

UPDATE, minutul 59 / Ieșenii reușesc să preia conducerea! Andrei Cristea a transformat lovitura de la 11 metri.

UPDATE, minutul 58 / Arbitrul acordă lovitură de la 11 metri pentru Iași după un henț în careu.

UPDATE, minutul 51 / Platini marchează cu un șut din interiorul careului la colțul lung. Astra – Poli Iași e 1-1!

UPDATE, minutul 43 / Valentin Gheorghe deschide scorul pentru Astra Giurgiu. Vezi aici VIDEO

UPDATE, minutul 41 / Ieșenii joacă în 10 oameni. Andrei Sin este eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.

UPDATE. Echipele de start:

Astra: Lazar – Belu, Cestor, Bejan, Radunovic – Mrzljak, Biceanu – Begue, N. Roşu, V. Gheorghe – Alibec
Rezerve: Santos, Butean, Moise, Crişan, Bahamboula, Buş, Zoua

Poli Iaşi: Rusu – Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Sin – Flores, Qaka – Sanoh, Platini, Petre – Cristea
Rezerve: Cobrea, Bădic, Chelaru, Zaharia, Panţîru, Enoh, Bekui

Runda a 15-a din Liga 1 Betano începe vineri, 9 noiembrie, atunci când se va juca un singur meci. CS U Craiova primeşte vizita echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, de la ora 21.00. Trei meciuri vor avea loc trei partide. Astra se duelează cu FC Poli Iaşi la Giurgiu, de la ora 15.00, FC Viitorul Constanţa are meci cu Concordia Chiajna, de la ora 18.00, iar CFR Cluj joacă împotriva nou promovatei Dunărea Călăraşi, pe stadionul “Dr. Constantin Rădulescu”, de la ora 21.00.

Program şi rezultate LIVE din Liga 1 Betano, etapa 15

Duminică, 11 noiembrie, are loc cel mai tare meci al rundei. După duelul dintre Hermannstadt şi FC Botoşani, de la ora 17.30, Dinamo Bucureşti va primi vizita rivalei FCSB, de la ora 21.00, într-un derby care îi va avea faţă în faţă pe Mircea Rednic şi Nicolae Dică. Situaţia celor două echipe sunt total diferite. Dacă FCSB se luptă cu CFR Cluj pentru prima poziţie, Dinamo se află în zona de jos a clasamentului şi are probleme mari.

Ultimul meci al etapei cu numărul 15 din Liga 1 Betano va avea loc la Mediaş, unde Gaz Metan Mediaş va primi vizita echipei FC Voluntari, luni, 12 noiembrie, de la ora 21.00.  Vezi aici, în timp real, clasamentul din Liga 1 Betano, actualizat odată cu marcarea fiecărui gol din etapa 15.