Video. FC Voluntari – ACS Poli Timişoara 1-0. Cernat a dat lovitura în prelungiri! Vezi fazele aici

Mirela Apostol
in Dinamo
11/03/2018, 17:59

Voluntariul a câştigat în ultimul minut al prelungirilor după un penalty transformat de Cernat. A fost o gafă mare a lui Oliva, care a faultat în careu şi le-a dat şansa ilfovenilor să obţină victoria.

VEZI FAZELE VIDEO AICI

Echipele de start:

Voluntari: Mincă – Pleaşcă, Balaur, Cazan, Bucurică – C. Lazăr, Marinescu – Căpăţână, D. Benzar, Ivanovici – A. Voicu

Rezerve: Balauru, Leasă, Achim, Sânmărtean, Cernat, G. Deac, A. Bălan

ACS Poli: Straton – Străuţ, Artean, Melinte – Haruţ, Vaşvari, Enescu, Oliva – Munteanu, Roman, Ciucur

Rezerve: Curileac, Croitoru, Popovici, Şeroni, O. Drăghici, Bîrnoi, Carabela

Partida va fi oficiată de Adrian Comănescu, împreună cu asistenţii Marius Nicoară şi Dragoş Iliescu.

UPDATE. Sepsi Sf. Gheorghe a scos in-extremis un punct pe terenul celor de la Concordia Chiajna. Gazdele au deschis scorul în prima repriză, după o execuţie a lui Andrei Marc, în timp ce Ghinga a dat lovitura în prelungirile meciului, reuşind să salveze un punct pentru ardeleni, care jucaseră cu un om în minus timp de o repriză după eliminarea lui Oliveira.

UPDATE. Echipele de start:

Chiajna: Caparco – Patache, Albu, Marc, Bărboianu – Bucşa, Deaconu – Grădinaru, Cristescu, Bumba – Batin
Rezerve: Vitkauskas, Manasse, Babici, Cioablă, Nivaldo, Bud, Pena

Sepsi: Rîmniceanu – Dalmau, Viera, Obisevac, Sato – Ghinga, Gorrin – Filipe de Oliveira, Fulop, P. Petre – Tandia
Rezerve: Niczuly, C. Dima, Yassin Hamed, Simonovski, Petrovikj, Hadnagy

Meciul este oficiat de  Horia Mladinovici, împreună cu asistenţii Sebastian Stoianov şi Andrei Constantinescu

VEZI FAZELE VIDEO

UPDATE. ora 20:00. FC Botoşani şi Juventus au încheiat la egalitate, scor 0-0, primul meci din play-out. Moldovenii s-au jucat cu ocaziile şi au ratat din toate poziţiile. Echipa lui Costel Enache poate fi depăşită de Dinamo în play-out după această etapă, dacă formaţia din Ştefan cel Mare câştigă la Gaz Metan. Vezi mai jos în aplicaţie programul şi rezultatele din play-out.

FC Botoşani (4-2-3-1): Cobrea – Unguruşan, Miron, Burcă, Muşat – Achim, Oaidă – M. Roman, Moruţan, Golofca – Golubovic
Antrenor: Costel Enache

Juventus (4-2-3-1): Drăghia – Kardes, Wallace, Leca, F. Ştefan – Acolatse, V. Gheorghe – Drăghici, Băjeanaru, C. Ciobanu – Elek
Antrenor: Marius Baciu

Liga 1 etapa 1 LIVE VIDEO Botosani – Juventus, Dinamo – Gaz Metan. Partida de pe Stadionul Municipal se va disputa de la ora 18:00 şi va fi oficiat de Radu Petrescu, arbitru care revine în circuit după ce a fost supus unei intervenţii chirurgicale pentru extriparea unei tumori de pe creierul mic. Operaţia a avut loc în urmă cu 10 luni, iar acum arbitrul este recuperat şi gata să dicteze în primul meci din play-out al acestui sezon. VEZI AICI LIVE VIDEO PARTIDA BOTOSANI – JUVENTUS

“Mi s-a făcut o tomografie la Bagdasar, la spital. Îl cunoşteam cât de cât pe medic. Când a apărut cu rezultatul analizelor mi-am dat seama după faţa lui că era nasol. M-a întrebat “Suntem bărbaţi?”. “Da, nu vreau să ne ascundem”. “OK, stai jos”. Da, “Ai o tumoare pe creierul mic”. Era într-o zi de vineri. Eu l-am întrebat ce presupune şi el a spus că trebuie operaţie. Dar n-a zis “Acum, mâine!”. “Atunci, o să mai vin săptămâna viitoare”, i-am spus eu. Doctorul a reacţionat imediat: “Cum adică să mai vii săptămâna viitoare? Eu te-aş ţine de acum! E o chestiune oarecum urgentă, nu permite întârziere!”. I-am cerut un timp să mă gândesc. Mă luase ca din oală. Eu venisem la spital crezând că-mi recomandă un Nurofen şi-mi zicea că am o tumoare pe creier! Dacă nu aş fi fost atunci la control, acum nu mai eram aici” a spus Radu Petrescu despre problemele pe care le-a avut. Radu Petrescu va fi asistat la cele două linii de către Daniel Mitruţi şi Alexandru Vodă. Marcel Bîrsan este arbitrul de rezevră, iar Liviu Ciubotariu a fost desemnat observator de joc.

Dinamo joacă luni

Programul din play-out se întinde pe patru zile, în fiecare dintre acestea disputându-se câte un joc. Sâmbătă se joacă Concordia Chiajna – Sepsi Sfântul Gheorghe, de la ora 18:00, duminică FC Voluntari primeşte vizita celor de la ACS Politehnica Timişoara de la aceeaşi oră, iar FC Dinamo Bucureşti încheie etapa prin meciul de pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş.

Pentru Florin Bratu va fi al doilea meci ca antrenor la Dinamo, după duelul cu Universitatea Craiova din Cupa României, de pe noul “Ion Oblemenco”, pierdut cu scorul de 1-0.

Liga 1 etapa 1 LIVE VIDEO Botosani – Juventus, Dinamo – Gaz Metan. Toate meciurile din play-off şi play-out vor fi transmise în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!