Sepsi, victorie uriaşă pe terenul lui Juventus. ACS Poli, egal la Mediaş

Eduard Popa    Iuliana Spirache    Mirela Apostol
in Fotbal intern
09/04/2018, 20:10

UPDATE. Clasamentul după etapa a patra din play-out este următorul:

UPDATE. Juventus Bucureşti a pierdut duelul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 2-0, după golurile înscrise de Simonovski (min. 53) şi Tandia, din penalty, în minutul 93. vezi fazele video aici

UPDATE. Juventus Bucureşti întâlneşte Sepsi Sfântu Gheorghe în etapa a IV-a a play-out-ului din Liga 1.

Echipele de start:

Juventus: Drăghia – Kardes, Walace, Leca, Dan Popescu – Balgiu, Acolatse – Ciobanu, Petre, Drăghici – Constantinescu.

Sepsi: Niczuly – Ursu, Viera, Obsivac, Sato – Fulop, Petroviky – Kuku, Tandia, Hamed – Simonovski.

UPDATE. Gaz Metan Mediaş a terminat la egalitate meciul cu ACS Poli Timişoara, scor 1-1, în cadrul play-out-ului Ligii 1 Betano. După o primă repriză anostă, fără ocazii mari, partida a luat avânt în a doua repriză. După mai multe ratări la ambele porţi, medieşenii au deschis scorul prin Joao Diogo, după un contraatac excelent, în minutul 83. Ciucur avea să egaleze însă în minutul 87 şi să stabilească scorul final al partidei. Vezi aici fazele video ale meciului

UPDATE. Astăzi, de la ora 15.30, avem primul meci al zilei în Liga 1 Betano. Gaz Metan – ACS Politehnica Timişoara.

Gaz Metan: Greab – Creţu, Sokratis, Sîrghi, Buşu – Neagu, Cristea – Gomes, Lopes, Tîrcoveanu – Fernandez

Timişoara: Straton – Ciucur, Croitoru, Roman, Vaşvari – Melinte, Artean, Oliva, Munteanu – Cînu, Haruţ

Gaz Metan Mediaş şi ACS Poli Timişoara se întâlnesc pentru a treia oară în acest sezon. Prima partidă a avut loc în august 2017, când bănăţenii s-au impus cu 2-0. În meciul retur din sezonul regular, cele două au remizat, scor 1-1. Duelul va fi arbitrat de către George Găman, împreună cu asistenţii Valentin Avram şi Gero Szabo.

De la ora 18:00, avea ultimul meci al etapei din play-out, dintre cele două nou-promovate, Juventus Bucureşti – Sepsi OSK Sfântul Gheorghe.

Update. FC Botoşani s-a impus în faţa celor de la FC Voluntari, scor 1-0, iar echipa lui Costel Enache rămâne pe poziţia a 2-a în clasamentul playout-ului Ligii 1 Betano. Gaz Metan – ACS Poli Timişoara şi Juventus – Sepsi se joacă luni.

Update. BOTOŞANI – VOLUNTARI 1-0 (Roman 47)

Iată echipele de start pentru meciul Botoşani – Voluntari:

Botoşani: Pap – Dumitraş, Plămadă, Burcă, Acsinte – Tincu, Oaida – Roman, Achim, Golofca – Golubovic

Rezerve: Cobrea, Cucu, Moruţan, Rodriguez, Piftor, Fulop. Axente

Voluntari: Mincă – Leasă, Balaur, Achim, Bucurică – Răuţă, Marinescu – Căpăţână, Ivaonovici, Benzar – Deac

Rezerve: Balauru, Cazan, Sane, Novac, Pârcălabu, Cernat, Voicu

Etapa de play-out va debuta sâmbătă, de la ora 18:00, cu meciul dintre FC Botoşani şi FC Voluntari. Partida s-ar putea dovedi decisivă pentru mandatul fiecăruia dintre cei doi antrenori, care au dezamăgit conducerile celor două cluburi în acest sezon.

„Ştiu că aşteptaţi ceva incendiar, dar mai aveţi răbdare până la jocul de sâmbătă. E destul de greu să schimbi în cateva zile lucruri importante. Va conta foarte mult mentalul, în condiţiile în care se întâlnesc două echipe moralul lezat”, a spus Costel Enache, la conferinţa de presă. Tehnicianul botoşănenilor a adunat o singură victorie în ultimele 10 etape, fapt care îi înceară răbdarea patronului Valeriu Iftime, care a anunţat că nu îl dă afară „acum” pe Enache.

Liga 1 etapa 4/playout Live Video Botosani-Voluntari, Gaz Metan-Timisoara. Nici Claudiu Niculescu nu o duce mai bine

Liga 1 etapa 4/playout Live Video Botosani-Voluntari, Gaz Metan-Timisoara. Nici antrenorul celor de la FC, Claudiu Niculescu, nu are o perioadă prea confortabilă pe banca ilfovenilor. Asta după ce echipa sa a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, în faţa celor de la Gaz Metan Mediaş. Asta deşi a avut jumătate de oră un om în plus, timp în care echipa sa a încasat două goluri! Potrivit FANATIK.RO, Claudiu Niculescu ar avea zilele numărate la Voluntari şi pentru că a decis să nu îl folosească decât 6 minute în acest sezon pe Mircea Leasă, fiul directorului general Dan Leasă.

Partida dintre FC Botoşani şi FC Voluntari se joacă sâmbătă, de la ora 18:00 şi va putea fi urmărit aici LIVE VIDEO.