Video. Final de etapă în play-out! Raţ, eliminat la debut

Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

UPDATE, ora 20:45 / Echipele de start. ACS Poli Timişoara: Straton – Hăruţ, Cânu, Artean, Raţ – Enescu, Vaşvari – Munteanu, Croitoru, Ciucur – Roman.

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly – Dalmau, Ursu, Obsivac, Sato – Ghinga, Simonovski – Oliveira, Fulp, Hamed – Tandia.

UPDATE. Astăzi se încheie etapa a treia din play-out, prin partida ACS Politehnica Timişoara – Sepsi OSK Sfâtnul Gheorghe.

Echipele probabile:

Poli Timişoara: Straton – Străuţ, Cînu, Melinte, Şeroni – Munteanu, Haruţ, Vaşvari, Enescu – Artean, Roman

Sepsi: Râmniceanu – Dalmau, Viera, Obsivac, Sato – Ghinga, Fulop – Oliveira, Tandia, Hamed – Hadnagy

UPDATE. Meci spectaculos pe Stadionul „Anghel Iordănescu” din Voluntari. Gazdele au pierdut cu scorul de 1-2, după un meci cu trei eliminări. Primul jucător care a primit cartonaş roşu a fost atacantul ilfovenilor, Adrian Bălan, după o intrare foarte dură, în minutul 17. A urmat apoi eliminarea lui Marius Constantin, după două cartonaşe galbene, în minutul 55 şi apoi eliminarea lui Dragoş Olaru, în minutul 60, ambii de la Gaz Metan Mediaş. În nouă oameni, elevii lui Cristi Pustai au reuşit să înscrie două goluri, mai întâi prin Ely Fernandes, din pasa lui Rondon, în minutul 70. Apoi a înscris Rondon în minutul 79, printr-o execuţie frumoasă de la marginea careului. Voluntariul a înscris prin Cernat, în minutul 87, din penalty.

După această înfrângere, soarta antrenorului Claudiu Niculescu pare a fi pecetluită. În locul lui favorit să preia Voluntariul este antrenorul celor de la Dunărea Călăraşi, Dan Alexa.

UPDATE. Soarta lui Claudiu Niculescu la Voluntari pare pecetluită după meciul de azi. În locul acestuia favorit să preia funcţia de la ilfoveni ar fi Dan Alexa.

UPDATE. Iată echipele de start ale meciului:

FC Voluntari: Mincă – Pleaşcă, Balaur, Cazan, Bucurică – Lazăr, Marinescu – Căpăţînă, Ivanovici, Pîrcălabu – Bălan

Rezerve: Balauru, Leasă, Horj, Răuţă, Sânmărtean, Cernat, Deac

Gaz Metan Mediaş: Great – Creţu, Constantin, Fytanidis, Popovici – Cristea, Rosado – Diogo, Olaru, Pârvulescu – Rondon

Rezerve: Pleşca, Neagu, Chamed, Buşu, Fernandes, Tîrcoveanu, Romeo

UPDATE. Astăzi, de la ora 18:00, FC Voluntari va primi vizita celor de la Gaz Metan Mediaş, în etapa a treia din play-out-ul Ligii 1. Adrian Cojocaru va oficia partida, urmând să fie asistat la cele două linii de către asistenţii Daniel Hulubei şi Andrei Constantinescu.

Voluntari: Mincă – Pleaşcă, Cazan, Balaur, Bucurică – Lazăr, Marinescu – Căpăţână, Ivanovici, Benzar – Bălan

Gaz Metan: Greab – Creţu, Constantin, Fytanidis, Popovici – Cristea, Neagu – Diogo, Târcoveanu, Caiado – Rondon

UPDATE. Incredibil! Dinamo este învinsă cu 2-1 pe teren propriu de ultima clasată Juventus Colentina!

UPDATE. După deschiderea scorului, fanii lui Dinamo prezenţi la meci au început să scandeze ”Serie B, Serie B” la adresa propriei echipe. Cel mai înjurat este patronul Ionuţ Negoiţă

UPDATE / Echipele de start la meciul dintre Dinamo şi Juventus Bucureşti:

Dinamo: Muţiu – Romera, Popescu, Katsikas, Olteanu – Mahlangu, Nistor – Torje, Pesici, Moldoveanu – D. Popa

Rezerve: Penedo, Hanca, Nemec, Salomao, L. Gheorghe, Dudea, Marici

Antrenor: Florin Bratu

Juventus Bucureşti: Drăghia – Kardes, Walace, Leca, D. Popescu – V. Gheorghe, Acolatse – Drăghici, C. Petre,  Nicoară – Elek

Rezerve: Gavrilaş, Balgiu, Rabei, M. Constantinescu, Ciolacu, Băjenaru, Fl. Ştefan

Antrenor: Marius Baciu

UPDATE/ Partida dintre Concordia Chiajna şi FC Botoşani s-a terminat cu scorul de 0-0. Dumitraş de la oaspeţi a fost eliminat pe finalul partidei, în timp ce căpitanul gazdelor, Claudiu Bumba, a oferit o ratare monumentală în minutul 50. Vezi detalii aici

UPDATE / Moruţan nu este doar titular, ci chiar căpitanul Botoşaniului în meciul de la Chiajna cu Concordia. VIDEO AICI

Meciul zilei se va juca în Ştefan cel Mare, de la 20:45, unde FC Dinamo Bucureşti primeşte vizita celor de la Juventus. Marian Balaci va fi la centru, urmând să fie asistat la cele două linii de către George Neacşu şi Stelian Slabu. VEZI AICI ONLINE DINAMO – JUVENTUS

Dinamo: Brănescu – Romera, Popescu, Katsikas, Olteanu – Mahlangu, Nistor – Hanca, Pesic, Salomao – Popa

Juventus: Drăghia – Kardes, Wallace, Leca, Popescu – Gheorghe, Acolatse – Drăghici, Băjenaru, Ciobanu – Elek

De la ora 18:00, Concordia Chiajna va primi vizita celor de la FC Botoşani, într-un meci care va fi oficiat de către Ionuţ Coza, împreună cu asistenţii Adrian Ghinguleac şi Dragoş Iliescu.

Concordia: Caparco – Patache, Marc, Albu, Manasse – Panait, Prepeliţă – Nivaldo, Cristescu, Bumba – Batin
Botoşani: Cobrea – Unguruşan, Miron, Plămadă, Muşat – Tincu, Cucu – Roman, Moruţan, Chitoşcă – Axente

Program play-out:

FC Voluntari – Gaz Metan Mediaş, sâmbătă, 31.03, ora 18.00
 ACS Poli Timişoara – Sepsi OSK, luni, 02.04, ora 20.45

Toate partidele din Liga 1 Betano, din play-off şi play-out, vor fi transmise în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.