Liga 2, etapa 13: clasament şi rezultate live. Petrolul, victorie pe terenul lui Daco Getica

19.10.2018 | 09:28
Liga 2 etapa 13 clasament si rezultate live Petrolul victorie pe terenul lui Daco Getica

Etapa cu numărul 13 din Liga 2 se joacă în acest weekend. Toate rezultatele din cadrul etapei vor fi afişate LIVE, la fel şi clasamentul actualizat după fiecare meci, pe FANATIK.RO. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii. etc.

UPDATE, ora 16.00. Partida dintre Daco Getica București și Petrolul s-a terminat cu victoria echipei din Ploiești, scor 1-2, în etapa a 13-a.

Marcatorii: Voicu 40/ Arnăutu 8 75

UPDATE, ora 14:00. Daco-Getica – Petrolul se joacă acum.

UPDATE., ora 13:50. Farul Constanţa s-a impus cu scorul de 3-1 în faţa celor de la FC Argeş. Moise a marcat o dublă, a înscris şi Jallow, iar pentru piteşeni a marcat Barbu.

UPDATE, ora 12:00. Farul Constanţa – FC Argeş deschide ziua de fotbal în Liga 2.

UPDATE, ora 13.50: S-au terminat meciurile: Scorurile: Baloteşti – Pandurii 2-1, Mioveni- Luceafărul Oradea 2-1, Brăila – Aerostar Bacău 3-3, ACS Poli – ASU Poli 1-2, Snagov- Metaloglobus 3-0, UTA- Energeticianul 1-1, Clinceni – Chindia 0-1.

Sportul Snagov rămâne lider, Chindia urcă pe 2 în locul celor de la Academica Clinceni

UPDATE, ora 12:30. Adăscăliţei aduce egalarea în minutul 57 al partidei dintre Dacia Unirea Brăila şi Aerostar Bacău. După care echipa sa intră în avantaj în minutul 74 şi este 3-2 pentru Dacia Unirea Brăila.

UPDATE, ora 12.00:  Scorurile la pauză: Baloteşti-Pandurii 2-1, Mioveni-Luceafărul Oradea 0-1, Dacia Unirea Brăila- Aerostar Bacău 1-2, ACS Poli – ASU Poli 1-0, Sportul Snagov – Metaloglobus 2-0, UTA – Energeticianul 0-1. A început şi partida Academica Clinceni – Chindia Târgovişte

UPDATE, ora 11.20. ACS Poli deschide scorul în derby-ul Timişoarei cu ASU Politehnica

UPDATE, ora 11.14. Pandurii egalează aproape imediat

UPDATE, ora.11.12. CS Baloteşti – Panduriii Tg. Jiu, 1-0 în minutul 12.

UPDATE. ora 11.05. Primul gol al etapei e marcat de Aerostar Bacău! A deschis scorul în meciul din deplasare de la Dacia Unirea Brăila

UPDATE. Continuă runda cu numărul 13 din eşalonul secud cu şase partide care vor avea loc de la ora 11:00. Ziua de fotbal se termină cu meciul Academica Clinceni – Chindia Târgovişte, iar duminică vor mai avea loc alte două meciuri.

UPDATE. Ripensia – U Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Au marcat Goga şi Dumiter.

Clasamentul şi rezultatele live din Liga 2, etapa 13

După partida care va deschide runda a 13-a, cel dintre Ripensia şi U Cluj, joi, 18 octombrie, urmează o zi fără partide în Liga 2. Cele mai multe meciuri vor avea loc sâmbătă, 20 octombrie, de la ora 11.00. CS Mioveni primeşte vizita echipei Luceafărul Oradea, ACS Poli Timişoara o întâlneşte pe ASU Poli Timişoara, UTA Arad joacă acasă cu Energeticianul. Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti, CS Baloteşti – Pandurii Târgu Joi şi Dacia Unirea Brăila – Aerostar se joacă de la 11.00. Singurul meci de sâmbătă care începe la 12.00 are loc între Academica Clinceni şi Chindia Târgovişte.

Duminică, 21 octombrie, vor avea loc două meciuri. SSC Farul Constanţa va primi vizita echipei FC Argeş, de la ora 12.00, iar Daco Getica Bucureşti  va avea un meci greu contra echipei Petrolul Ploieşti, ora 14.00. Înaintea rundei a 13-a din Liga 2, Academica Clinceni se află pe prima poziţie, cu 27 de puncte, la egalitate cu Sportul Snagov. Pe locul 3 se clasează Chindia Târgovişte. De partea cealaltă, SSC Farul Constanţa, Aerostar Bacău, CS Baloteşti, ACS Poli Timişoara şi Dacia Unirea Brăila se află pe locuri care retrogradează.