Liga 2, etapa 15: clasament şi rezultate live! U Cluj, show la Arad

04.11.2018 | 13:51
Liga 2 etapa 15 clasament si rezultate live U Cluj show la Arad

Etapa cu numărul 15 din Liga a II-a a avut loc în weekend, iar runda a început cu un nou lider. Chindia Târgoviște a urcat pe prima poziție cu 35 de puncte şi este urmată de Academica Clinceni şi Sportul Snagov, amândouă cu 33. Petrolul se află pe locul 4, cu 32 de puncte. Toate rezultatele din cadrul etapei vor fi afişate LIVE, la fel şi clasamentul actualizat după fiecare meci pe FANATIK.ROVezi toate detaliile partidelor accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii. etc.

CS Balotești – Chindia Târgoviște 1-4
Marcatori: Marian Neagu / Cristian Neguț, Cristian Neguț, Liviu Mihai, Cristian Neguț
Pandurii Tg Jiu – Metaloglobus 1-2
Marcatori: Milenko Skoric / Ștefan Niculae, Ovidiu Herea
Dacia Unirea Brăila – Petrolul Ploiești 2-3
Marcatori: Bertrand Bebey, Gabriel Niță / Claudiu Herea, Alexandru Șaim, Niculai Arnăutu
Farul Constanța – CS Mioveni 3-3
Marcatori: Marius Fotescu, Georgian Păun, Alexandru Moise / Valentin Balint, Eduard Stoica, Ionuț Rădescu
UTA Arad – Universitatea Cluj 0-4
Marcatori: Giurgiu, Coman A., Gavra, Coman M

UPDATE. S-a terminat meciul UTA Arad – U Cluj, scor 0-4, după golurile înscrise de Giurgiu (min. 17), Coman A. (min. 39). Gavra (min. 62), Coman M. (min. 70).

UPDATE. A început meciul dintre UTA Arad şi U Cluj.

UPDATE, 4 noiembrie, ora 08.00. Azi, de la ora 12.00, va avea loc meciul dintre UTA Arad şi U Cluj.

UPDATE, ora 16.00 Farul Constanța a terminat la egalitate partida cu CS Mioveni. 3-3 a arătat tabela de marcaj la finalul celor 90 de minute regulamentare de joc

UPDATE, ora 15.32. Farul Constanța reușește să egaleze după o fază ciudată petrecută în careul oaspeților

UPDATE, ora 15.30. Scorul între timp în partida SSC Farul Constanța – CS Mioveni este 2-3. Gazdele au redus din diferență

UPDATE, ora 15.20. Mioveniul mai înscrie un gol și scorul este de 3-1 pentru oaspeţi

UPDATE, ora 15.00. Farul egalează în finalul primei reprize. Mioveniul marchează imediat şi e 2-1 pentru oaspeţi la pauză!

UPDATE, ora 14.06. A început Farul – Mioveni. E 0-1 din minutul 4.

UPDATE, ora 13.56. S-a terminat şi meciul Petrolului. Ploieştenii au câştigat dramatic, cu 3-2, pe terenul Daciei Unirea Brăila

UPDATE, ora 1.15: Două goluri în trei minute la Brăila! Scorul este acum Dacia Unirea – Petrolul 2-2

UPDATE, ora 13.00.

Dacia Unirea Brăila – Petrolul 1-0 (min. 46)

Scorurile în minutul 80

Dacia Unirea Brăila – Petrolul 1-0 (min. 37)

Daco Getica – Luceafărul Oradea 0-0

UPDATE, 3 noiembrie, ora 09.35. Azi, de la ora 11.00, vor avea loc următoareşe şase meciuri:

Academica Clinceni – Politehnica Timişoara
CS Baloteşti – Chindia Târgovişte
Daco Getica – Luceafărul Oradea
Pandurii – Metaloglobus
Poli Timişoara – Aerostar Bacău
Sportul Snagov – Energeticianul

UPDATE 19.50 / Ripensia Timișoara – FC Argeș, prima partidă a rundei cu numărul 15 din Liga 2 s-a terminat 1-1. Sâmbătă se dispută alte 8 jocuri

Min 88 / GOOOL RIPENSIA TIMIȘOARA!  Călin Toma înscrie de la punctul cu var și restabilește egalitatea
Min 87 / Penalty pentru Ripensia Timișoara
Min 42 / GOOOL FC ARGEȘ! Aflat la al zecelea meci în tricoul piteștenilor, Gabriel Oancea a deschis scorul pentru FC Argeș
UPDATE 18.00 / A început partida Ripensia Timișoara – FC Argeș, prima a rundei cu numărul 15 din Liga a doua!

Runda a 15-a a eşalonului secund a fost deschisă vineri, cu partida dintre Ripensia și FC Argeș, urmând ca sâmbătă să aibă loc nu mai puțin de opt partide. Șase dintre ele se vor desfășura la ora devenită deja clasică pentru Liga a doua, 11.00, în timp ce alte două jocuri vor începe la 12.00, respectiv 14.00. Etapa se încheie duminică, de la ora 14.00 cu partida dintre UTA Arad și Universitatea Cluj

Clasamentul şi rezultatele live din Liga 2, etapa 15

Sunt și în această rundă câteva întâlniri puternice în care se pot decide formațiile care continuă lupta pentru promovare. Chindia merge în deplasare la Balotești, Academica Clinceni joacă acasă cu ASU Poli Timișoara,  în timp ce Sportul Snagov o întâlnește pe Energeticianul. De remarcat că toate meciurile vor fi LIVE SCORE pe FANATIK.RO

Vineri

Sâmbătă

Duminică
UTA Arad – Universitatea Cluj, ora 12.00
Marcatori:

Înainte de startul etapei cu numărul 15, liderul din Liga 2 este Chindia Târgoviște, care are 32 de puncte, cu două în plus faţă de Academica Clinceni și Sportul Snagov, formațiile care întregesc podiumul. CS Balotești, ACS Poli Timișoara și Dacia Unirea Brăila sunt cele mai prost clasate cluburi.

Liga 2, etapa 15 clasament şi rezultate live! Clasament
Chindia Târgoviște este pe prima poziție înainte de startul rundei cu numărul 15 în Liga a doua