Liga 2, etapa 21, rezultate live şi clasament actualizat. Petrolul a distrus CS Baloteşti în ultimul meci al rundei! “Lupii” urcă pe 3

09.12.2018 | 14:01
Liga 2 etapa 21 rezultate live si clasament actualizat Petrolul a distrus CS Balotesti in ultimul meci al rundei Lupii urca pe 3

Meciurile din Liga 2 se vede online la TV pe Digi Sport și Telekom Sport, dar și cu streaming live video pe FANATIK.RO. Avem parte de un sezon mai echilibrat ca niciodată, primele cinci clasate fiind despărțite de numai două puncte.

UPDATE, ora 14:00. Rezultate şi clasament în etapa 21 din Liga II:

Clasament

UPDATE, 9 decembrie, ora 14:00. Petrolul distruge CS Baloteşti în ultimul meci al etapei, scor 5-1. Marinescu (33 penalty, 84), Cazan (54), Ghinca (62) şi Arnăutu (84), respectiv,  Ghiţă, în minutul 89.

START în ultimul meci al rundei din Liga a II-a!

UPDATE, 9 decembrie, ora 11:00. Petrolul Ploieşti şi CS Baloteşti încheie runda cu numărul 21 din Liga 2. “Lupii” pot urca pe locul doi în cazul unei victorii.

UPDATE, ora 13:39. Farul şi UTA Arad au încheiat la egalitate, scor 1-1. Rus a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 67, însă Dumitraşcu a scos un punct pentru Farul cu un gol marcat cu 10 minute înainte de finalul confurntării.

UPDATE, ora 12:57. Sportul Snagov a urcat pe primul loc după victoria clară la Mioveni. Scorul rundei a fost reuşit Aerostar Bacău. Echipa lui Bratu a câştigat cu 9-1 meciul cu Metaloglobus. În minutul 68, Farul este condusă acasă de UTA cu 0-1. Rezultatele meciurilor de la 11:00:

Ripensia Timişoara – Luceafărul Oradea

UPDATE, ora 21:30. FINAL de meci în derby-ul dintre U Cluj şi Chindia Târgovişte. “Şepcile roşii” câştigă cu 3-1 derby-ul după ce au revenit de la 0-1 şi echipa lui Bogdan Lobonţ urcă pe primul loc în Liga 2.

UPDATE, ora 19:35. Începe derby-ul etapei dintre U Cluj şi Chindia Târgovişte. Bogdan Lobonţ debutează în postură de antrenor principal la “şepcile roşii”

UPDATE, ora 19:30. FC Argeş câştigă cu 3-1 meciul împotriva Pandurilor din Târgu Jiu. Portarul oaspeţilor, Mihai Cotolan a făcut una dintre cele mai mari gafe din liga secundă în acest sezon. A scăpat o minge simplă în poartă, la un şut slab a lui Buhăescu. VEZI FAZA AICI

UPDATE, ora 17:30. Start de meci

UPDATE, ora 17:20. În câteva minute începe primul meci al rundei a 21-a din Liga II: FC Argeş – Pandurii Târgu Jiu.

Vineri sunt programate două partide. De la ora 17:30 se joacă FC Argeș – Pandurii, iar de la ora 19:30 avem U Cluj – Chindia.

Clasamentul şi rezultatele live din etapa a 21-a din Liga 2

Dacă primul duel este aparent dezechilibrat, FC Argeș fiind favorită la victorie datorită unui lot mai valoros, partida dintre U Cluj și Chindia Târgoviște este de care pe care. Sunt două dintre formațiile care și-au propus promovarea în actuala stagiune.

Chindia e lider, cu 44 de puncte, în timp ce U Cluj se află pe locul 5, dar la numai trei puncte în urmă. Practic, dacă ardelenii vor câștiga acest joc vor egala la puncte Chindia în clasament.

Programul complet al etapei cu numărul 21 din Liga 2

Aerostar Bacău, echipa condusă de Florin Bratu are un meci foarte important în lupta pentru evitarea retrogradării cu Metaloglobus, ultima formație aflată pe loc salvabil. Și pentru echipa condusă de Ciprian Marica, Farul Constanța, se anunță un meci complicat, pe teren propriu cu UTA Arad.

Petrolul joacă în ultimul meci al rundei cu Balotești, o echipă care arată complet schimbată de patru etape, începând se lege rezultatele pozitive. Totuși, Petrolul este o forță pe teren propriu și caută să profite de meciurile dificile pe care le au Chindia, Snagov și Clinceni pentru a trece pe primul loc în clasament.

• V 17:30 FC Argeș – Pandurii
  • V 19:30 U Cluj – Chindia Târgoviște
  • S 11:00 Aerostar Bacău – Metaloglobus
  • S 11:00 CS Mioveni – Sportul Snagov
  • S 11:00 Dacia Brăila – ACS Poli Timișoara
  • S 11:00 Daco-Getica – Academica Clinceni
  • S 11:00 Ripensia – Luceafărul Oradea
  • S 11:30 Farul – UTA Arad