Liga 2, etapa 26, rezultate și clasament actualizat. Petrolul, eșec usturător la Timișoara. U Cluj, remiză cu FC Argeş

24.03.2019 | 21:53
Liga 2 etapa 26 rezultate si clasament actualizat Petrolul esec usturator la Timisoara U Cluj remiza cu FC Arges

Etapa a 26-a din Liga 2 a început sâmbătă, de la ora 11:00 și s-a încheiat duminică seară, iar pe FANATIK.RO puteți găsi toate rezultatele și clasamentul la zi. Lupta la promovare este din ce în ce maai strânsă, primele cinci formații fiind despărțite de doar cinci puncte. Și în partea sa inferioară, clasamentul e la fel de echilibrat mai multe echipe aflându-se în bătălia pentru evitarea retrogradării.

UPDATE, ora 21:53 / U Cluj şi FC Argeş au încheiat la egalitate, scor 0-0, în ultimul meci al etapei a 26-a din Liga 2.

UPDATE 20:00 / A inceput ultimul meci al etapei, U Cluj – FC Argeş.

UPDATE, ora 19:54 / ASU Politehnica Timișoara a învins Petrolul Ploiești cu scorul de 3-0 prin dubla lui Ioan Mera și golul lui Octavian Ursu. ”Lupii galbeni” sunt pe 5 în clasament și par că au pierdut contactul în lupta pentru promovare. Acum se joacă meciul Universitatea Cluj – FC Argeș.

UPDATE 18:37 / Căpitanul Ioan Mera a reuşit “dubla” în faţa Petrolului, 2-0 în minutul 35.

UPDATE, ORA 18:10 / ASU Poli Timişoara a deschis scorul în meciul cu Petrolul în minutul 8.

UPDATE, ora 17:22 / Chindia Târgoviște a reușit o victorie de senzație în fața celor de la Daco-Getica București. Oamenii lui Viorel Moldovan au revenit de la 0-2 și s-a impus reușind să urce provizoriu pe locul 3 în clasament. În această rundă se vor mai juca astăzi meciurile ASU Politehnica Timișoara – Petrolul Ploiești, ora 18:00, și Universitatea Cluj – FC Argeș, ora 20:00.

Programul complet al etapei cu numărul 26 și clasamentul din Liga 2 este următorul: