Liga 2, etapa 35. Hermannstadt, remiză albă! Dunărea bate! Vezi toate rezultatele şi clasamentul

Eduard Popa    Mirela Apostol
in Liga 2
17/05/2018, 19:26
Liga 2, etapa 35

Liga 2, etapa 35 a început marţi, de la ora 11:00 şi s-a termină joi, cu două partide care s-au jucat de la ora 18:30. Vezi toate detaliile complete ale meciurilor etapei și comentariul LIVE accesând aplicația de mai jos!

Joi, 17 Mai
Dunărea Călăraşi – Dacia Unirea Brăila 2-0
CS Mioveni – Academica Clinceni 1-1

Etapa precedentă, Hermannstadt a petrecut cu şampanie pe teren, după ce a promovat în Liga 1, urmând-o în prima divizie pe Dunărea Călăraşi. Primul meci al zilei va avea loc de la ora 11:00, când Ştiinţa Miroslava va primi vizita celor de la Sportul Snagov. Şapte partide se vor disputa miercuri, iar joi va fi închisă etapa intermediară prin duelurile dintre Dunărea Călăraşi şi Dacia Unirea Brăila, respectiv CS Mioveni – Academica Clinceni. Cele mai multe meciuri sunt la 18:00, miercuri, patru la număr: ASU Poli – Foresta, Pandurii – Luceafărul, UTA – Ripensia şi Afumaţi – FC Argeş.

UPDATE, miercuri, ora 13:00 Sportul Snagov a câștigat primul meci al etapei a 35-a, în deplasarea de la Miroslava, scor 2-3. Partida a fost una extrem de spectaculoasă, cu 4 goluri înscrise în ultimele 20 de minute. Dacă scorul la pauză a fost 0-0, gazdele au marcat prima dată în minutul 51, prin Eduard Săvoaia. În minutul 71 Dragoș Huiban egala pentru oaspeți, dar Costache aducea Miroslava în avantaj în minutul 74. Alin Gojnea a egalat la 2, în minutul 81, iar victoria a fost adusă de Cristian Bustea, în prelungirile partidei.