Liga 2, etapa 7: clasament şi rezultate live. FC Argeş bate pe U Cluj şi închide runda 7

17.09.2018 | 15:00
Liga 2 etapa 7 clasament si rezultate live FC Arges bate pe U Cluj si inchide runda 7

Etapa cu numărul 7 din Liga a 2-a s-a jucat în weekendul 15 – 17 septembrie, iar cele mai multe meciuri au avut loc sâmbătă, de la ora 11.00. Toate rezultatele sunt afişate LIVE, la fel şi clasamentul actualizat! Rămâi pe FANATIK.RO pentru a fi la curent cu tot ce se întâmplă în cadrul acestei runde.  Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Etapa a 7-a a debutat cu cinci meciuri care s-au desfăşurat de la ora 11.00. CS Mioveni a reuşit să o învingă pe Energeticianul, scor 2-1, Daco Getica Bucureşti a remizat cu Chindia Târgovişte, scor 2-2, în timp ce SSC Farul Constanţa a pierdut pe propriul teren, 1-2, partida cu Metaloglobus Bucureşti. Dacia Unirea a luat bătaie fără drept de apel, 0-4 de la Pandurii Târgu Jiu, iar Ripensia a învins cu 2-1 pe CS Baloteşti. Ultima partidă a zilei cea dintre UTA Arad şi Academica Clinceni s.a terminat cu victoria oaspeţilor, scor 0-1.

Clasamentul şi rezultatele live din Liga 2, etapa 7

Duminică, 16 septembrie, Aerostar Bacău a reușit să o învingă pe  Luceafărul Oradea cu scorul de 3-1, iar ACS Poli Timişoara a pierdut dramatic partida cu Sportul Snagov, scor 1-2. Ultimul meci al zilei a fost unul cu adevărat nebun. Petrolul Ploieşti a reușit că câștige în prelungiri, după ce a marcat de două ori, partida cu ASU Poli Timişoara. FC Argeş – Universitatea Cluj a încheiat runda a 7-a, luni, 17 septembrie, de la ora 18.00.

Dacia Unirea Brăila – Pandurii Târgu Jiu 0-4
Marcatori:  / Denis Brânzan, George Tudoran, Daniel Pârvulescu, Daniel Pârvulescu

Liga 2: clasament actualizat

După 6 etape jucate în Liga 2, Academica Clinceni se clasează pe prima poziţie, cu 15 puncte, cu 5 victorii şi o înfrângere. Pe locul 2 se clasează Sportul Snagov, cu 14 puncte, iar UTA Arad e pe 3, la 2 puncte în spatele liderului Academica Clinceni. ACS Poli Timişoara, Metaloglobus Bucureşti, Dacia Unirea Brăila, CS Baloteşti şi Aerostar Bacău se află în zona de retrogradare, ultima având un singur punct adunat în 6 runde din Liga 2. Vezi aici, în timp real, Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc., clasamentul din Liga 2, actualizat odată cu marcarea fiecărui gol din etapa a 7-a din Liga 2.

Citeşte şi: Jose Mourinho îl vrea pe Dennis Man la Manchester United

În etapa a 6-a din Liga 2, Chindia Târgovişte a pierdut cu CS Mioveni pe teren propriu (0-2), Luceafărul Oradea a fost învinsă de UTA Arad, scor 0-1, Sportul Snagov a remizat cu Ripensia Timişioara, scor 1-1, iar Şirineasa – Petrolul s-a terminat 0-3. SS Poli şi Argeş Piteşti s-au duelat, iar piteştenii au câştigat 3-2. U Cluj a avut un meci greu cu Aerostar Bacău, scor 3-2, Pandurii – Farul Constanţa 5-3, iar Metaloglobus – Juventus 2-3. Academica Clinceni s-a impus cu 1-0 în faţa lui ACS Poli, iar Baloteşti a terminat la egalitate cu Dacia Unirea Brăila, scor 2-2.