FC Voluntari şi-a consolidat poziţia de lider în prima serie a ligii a doua după ce s-a impus cu 4-3 pe terenul Academicăi Argeş, principala contracandidată la promovare. În cealaltă serie, Metalul Reşiţa a pierdut pentru moment contactul cu ACS Poli Timişoara, după 1-2 acasă cu Fortuna Poiana Cîmpina, echipă care a ajuns pe locul trei la doar două puncte în spatele bănăţenilor. Iată în continuare toate rezultatele:
ACS Berceni – Săgeata Năvodari 2-1 (Nistor ’24, Orlando ’64 / Srdici ’87)
Berceni: Andreescu – Ciuică, C. Sandu, Cioranu, C. Mihai – E. Nicu, Pădureţu (cpt.), G. Ghinea, Cr. Ionescu – Al. Marin, Al. Nistor
Rezerve: Raţ – R. Iovan, Al. Pătraşcu, V. Ştefan, Al. Roman, B. Mărunţelu, Orlando
Antrenor: Ion Prună
Săgeata: Albuţ – Cârjă, R. Damian, I. Ursu, Bruno – Muzac (cpt.), D. Stana – M. Chiţu, Cervera, Eloy – Srdic
Rezerve: Ormenişan – Ed. Năstase, Vagner, Dunjic, Vieru, Guerra, Cr. Ganea
Antrenor: Gheorghe Butoiu
CS Baloteşti – CF Brăila 4-1 (Chiacu ‘3, ’70, Marinaş ’78, Mande ’81/ Frunză ’23)
Baloteşti: C. Tănase – G. Lupaşcu, L. Ion, V. Niţă, Dobrescu – I. Sandu (cpt.), B. Oprea – Marinaş, H. Chiacu, Butică – Şt. Radu
Rezerve: Fulga – N. Filip, V. Crăciun, Nicolici, Mande, Corcoveanu, Angelescu
Antrenor: Tudorel Dumitru
Brăila: Cr. Mitrea – D. Spiridon, L. Ivan, Ghiocel, Stănciulescu – S. Frunză (cpt.), Puşcaşu, B. Spătaru, M. Dima – Onofraş, S. Nicoliţă
Rezerve: Leu – G. Niţă, G. Iordache, A. Radu, Ndigwe, Olenic, Necoară
Antrenor: Alin Pânzaru
CSM Unirea Slobozia – FCM Dorohoi 1-0 (Jianu ’51)
Unirea: L. Dobre – Ibrian,. G. Lazăr, R. Soare (cpt.), S. Stan – Macare, Bolat – Drăguţ, G. Teodorescu, M. Florea – M. Jianu
Rezerve: R. Oprea – C. Toma, Fl. Tudorache, Patrianca, Gohoreanu, Coconaşu, D. Gheorghe
Antrenor: Adrian Mihalcea
Dorohoi: V. Prisacă – A. Vlaicu, G. Luca, Cososchi, Pavăl – Barabaş, Vrabie, Orăşanu (cpt.), Ed. Sandu – Grumezescu, Mateiuc
Rezerve: Listaru – Juncănaru, Amarinei, T. Tudorache, Stancoschi, Chiorescu
Antrenor: Vespazian Colban
Rapid CFR Suceava – Farul Constanţa 4-1 (Matei ’41, Negru ’59, Semeghin ’73, Cerlincă ’90 /Szalkai ’81)
Rapid CFR: Rohetki – D. Bălan, Ferariu, Velescu, Semeghin (cpt.) – Gheorghiciuc, Sumanariu, G. Apostol, Cerlincă – M. Matei, M. Negru
Rezerve: Pascal – Spătar, Golofca, R. Sava, Marinkovic, Bosinceanu, Sfrijan
Antrenor: Bogdan Tudoreanu
Farul: G. Ciucă – Băjan, D. Ciobanu, B. Straton, Ochia (cpt.) – Szalkai, R. Neagoe, Cârstoiu, Bardu – Ivănică, Enciu
Rezerve: V. Neagu – Dincă, Cl. Popa, Miulescu, B. Dumitru, R. Pâslaru, Igiroşanu
Antrenor: Marian Pană
SC Bacău – Gloria Buzău 3-1 (Burcă ’56, Rusu ’65, Hurdubei ’75 / Răducă ’14)
SC Bacău: Petrariu – Burcă, L. Dumitriu, Lozneanu (cpt.), Căinari, Adăscăliţei, Predoiu, B. Rusu, Vraciu, Mihălachioae, Sascău
Rezerve: E. Savu – Pungă, Hurdubei, B. Ungureanu, Taban, Luncanu, Ţuţu
Antrenor: Cristian Popovici
Gloria: Stoicescu – C. Vlaicu, Grigoraş, Ghinea, L. Pîrvu, G. Marcu (cpt.), D. Ghiţă, Răducă, Cl. Dumitrescu, A. Voicu, Agache
Rezerve: D. Sîrbu – R. Dumitru, Cr. Iordache, Al. Ioniţă, Dăniţă, Amet, Burlacu
Antrenor: Viorel Ion
Academica Argeş – FC Voluntari 3-4 (Kone ‘6, Rusu ’27, ’65 / Moga ’18, Ene ’23, G. Deac ’46, Bălan ’90)
Academica: C. Lungu – St. Stancu, A. Niţu, Fl. Popa (cpt.), Sg. Popovici – B. Pătraşcu, Olariu – Venţer, H. Kone, Vl. Rusu – Buia
Rezerve: Boşneag – C. Dedu, Al. David, D. Tătar, Marciuc, Cr. Puşcaş, S. Chiţu
Antrenor: Marius Baciu
Voluntari: Botaş – Sg. Moga, C. Achim, Mitache (cpt.), C. Roşu – Todoran, B. Barbu – G. Deac, M. Ene, Călinţaru – Voduţ
Rezerve: Hânţescu – M. Tudorică, Lircă, E. Stan, V. Mihai, B. Vasile, Ad. Bălan
Antrenor: Ilie Poenaru
FC Olt – Unirea Tărlungeni 1-1 (Verdeş ’19 / Neculai ’80)
Nuno Claro – Radovic, Gligor, Ov. Morariu, Covalschi – M. Mihăescu, A. Ignea – Leucuţa, V. Gheorghe, Mihai Căpăţînă – Verdeş
Rezerve: Mogoşanu – Giurcă, Fâşie, Rogoveanu, Dobriceanu, Ştefan, Curtuiuş
Antrenor: Daniel Oprescu
Unirea: Niczuly – Chiş, Forika, I. Şerban, Iaru – Vlăsceanu, Antoche, Neculai, S. Marin – Elek, L. Nicolae
Rezerve: Dănălache – Marcaş, Istrofor, Petra, Brujan, Tătărciuc, Antal
Antrenor: Daniel Bona
Olimpia Satu Mare – FC Caransebeş 2-1 (Boştină ’47, ’59 / Lupu ‘7)
Olimpia: Anca – Burlacu, Fl. Mureşan, Heil, Iuhas (cpt.) – Gavrilescu, Bic, Villand, D. Muntean – Bujor, Laso
Rezerve: Şuta – R. Rus, Micaş, Boştină, Feier, Onicaş, Scvarzkopf
Antrenor: Tiberiu Csik
Caransebeş: V. Coca – Al. Manea, Dicu, Goşa (cpt.), Buşu – Ologu, Precup – Dârvaru, Artean, Suru – S. Lupu
Rezerve: O. Rusu – Poiană, Făiniş, Centea, Săulescu, Negoescu, Himcinschi
Antrenor: Alin Artimon
Metalul Reşiţa – Fortuna Poiana Cîmpina 1-2 (Popescu ’30 / Damian ’29, M. Stancu ’81)
Metalul: Zimmermann (cpt.) – R. Cristinan, Ionuţ Popescu, Breşneni, Aniţoiu – Vasile, Enescu, Feher, A. Neagoe – C. Stoica, Buhăescu
Rezerve: Ad. Pascal – I. Tătaru, A. Neagoe, Vaştag, Cl. Ionescu, A. Voinea, Al. Roman
Antrenor: Daniel Opriţa
Fortuna: Iustin Popescu – Dobrosavlevici, B. Şandru, M. Marin (cpt.), G. Damian – Honciu, Minciună, M. Stancu, V. Munteanu – Chipirliu, Antohi
Rezerve: Gârlea – Aldea, Birău, Crişan, B. Năstase, Cioinac, Zsiga
Antrenor: Vivi Stamate
CSM Rîmnicu Vîlcea – Şoimii Pîncota 1-0 (Pîrvulescu ’39)
CSM: Fejer – Samson, Deaconescu, Pîrvulescu (cpt.), Briceag – Ov. Popescu, L. Iordache – Konyeha, Câju, B. Geantă – I. Coman
Rezerve: D. Popescu – Cucui, Vl. Munteanu, Al. Ionescu, C. Neagu, Nkongue, Ad. Popa
Antrenor: Alexandru Pelici
Şoimii: Cr. Irimia (cpt.) – Maghici, Lenygel, R. Lung, Siminic – Suciu, Dubeştean, Polgar, Cuedan – Băd, Al. Mihai
Rezerve: Paşcalău – Bulzan, Cruşoveanu, Thiaw, Pantea, Sălăjan, Fl. Gâlcă
Antrenor: Dan Cuedan
ACS Poli Timişoara – CS Mioveni 1-0 (Trandu ’52) s-a jucat ieri, la ora 17:00.
ACS Poli Timişoara: Smaranda – Belu, Scutaru (cpt.), Cânu, G. Neagu – Keita, Trandu (Bălace ’90), Poparadu – Boldea – Henrique (Rodirlei ’81), Bărbuţ
Rezerve neutilizate: Pap – Bocşan, Fl. Nanu, Al. Popovici, Kneeshaw
Antrenor: Dan Alexa
CS Mioveni: Oct. Popescu – Calvin, Bg. Stoica, I. Rada, Ct. Stan – Răuţă (cpt.), Biceanu, Galan (Dragalina ’73) – A. Popa (V. Mazilu ’62), Cl. Bălan (M. Vintilă ’70), Ayza
Rezerve neutilizate: Fl. Croitoru – Greu, Cip. Negoiţă, Nilă
Antrenor: Claudiu Niculescu