Carousel hot news

LIVE / LIGA 2: Suceava şi Buzăul au făcut show! Liderii din cele două serii nu au cîştigat! Toate rezultatele şi clasamentele actualizate

Etapa a 15-a a Ligii 2 a debutat vineri, cu partida CS Mioveni - FC Bihor. Gazdele s-au impus cu 1-0, graţie golului reuşit de Alexandru Răuţă, în minutul 10. Sîmbătă, începînd cu ora...
29.11.2014 | 10:27
ADVERTISEMENT

Etapa a 15-a a Ligii 2 a debutat vineri, cu partida CS Mioveni – FC Bihor. Gazdele s-au impus cu 1-0, graţie golului reuşit de Alexandru Răuţă, în minutul 10. Sîmbătă, începînd cu ora 11:00, se vor disputa celelalte meciuri, iar FANATIK.RO vă ţine la curent cu desfăşurarea acestora.

SERIA 1

CS Baloteşti – CSM Unirea Slobozia 1-1 (Gojnea 90 / Stan 17)

Baloteşti: C. Tănase – G. Lupaşcu, Flămînzeanu, L. Ion, N. Filip – Marinaş, I. Sandu (cpt.), Mande – Chiacu, B. Oprea, Şt. Radu

Rezerve: Fulga – M. Dobrescu, V. Niţă, Gojnea, Butică, Corcoveanu, Ciocănaru

Antrenor: Giovanni Pisano

Unirea: R. Oprea – St. Stan, R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma – Macare, Ivaşcă – Topală, Bolat, G. Teodorescu – M. Jianu

ADVERTISEMENT

Rezerve: Măstăcan – Hristian, M. Florea, Patrianca, Coconaşu, D. Gheorghe, I. Alexe

Antrenor: Adrian Mihalcea

Săgeata Năvodari – Rapid CFR Suceava 0-6 (Negru 19, 27, 44, 68)

Săgeata: Bocai – Ad. Anton, R. Ciocan, Scarlat, Zugravu, Airinei, Modiga, Eloy (cpt.), Vagner, Ed. Năstase, Vieru

Rezerve: Azis – Nemet, B. Munteanu, Voinea, Dumitraşcu, Bătrâneanu

Antrenor: Gheorghe Butoiu

Rapid: Rohetki – D. Bălan, Velescu, R. Sava, Semeghin (cpt.), Cerlincă, Sfrijan, Ferariu, Gheorghiciuc, Golofca, M. Negru

ADVERTISEMENT

Rezerve: Pascal – G. Apostol, Spătar, Vasiliu, Bosânceanu

Antrenor: Bogdan Tudoreanu

CF Brăila – SC Bacău 1-1 (Olenic 60 / Pungă 86)

Brăila: Mitrea – Spiridon, Ghiocel, Ivan, Necoară – Frunză (cpt), Puşcaşu, Spătaru, Petean – Onofraş, DIma

Rezerve: Leu – Olenic, G. Iordache, Stîngaciu, Radu, Nicoliţă, Ndigwe

Antrenor: Alin Pînzaru

Bacău: Petrariu – Burcă, Dumitriu, Lozneanu, Hurdubei (cpt.), Căinari, Adăscăliţei, Rusu, Vraciu, Mihălăchioaie, Sascău

ADVERTISEMENT

Rezerve: Savu – Pungă, Curiliuc, Taban, Luncanu, Strugariu, Predoiu

Antrenor: Cristian Popovici

FCM Dorohoi – Academica Piteşti 0-0

FCM: Prisacă – Barabaş, A. Vlaicu, Cososchi, Luca – Vrabie, Orăşanu (cpt.) – Ghiviziu, Ed. Sandu, Pavăl – Grumezescu

Rezerve: Ungureanu – Lumaicu, Amarinei, Chiorescu, Stancoschi, Juncănaru

Antrenor: Vespazian Colban

Academica: C. Lungu – David, Viţelaru (cpt.), Fl. Popa, Şuşu – S. Popovici, Ispir, Olariu – Hamed, S. Chiţu, V. Rusu

ADVERTISEMENT

Rezerve: Boşneag – Pătulea, S. Stancu, Venţer, A. Niţu, D. Tătar, C. Dedu

Antrenor: Marius Baciu

Farul Constanţa – FC Voluntari 1-1 (Plămadă 9 / Achim 25)

Farul: G. Ciucă – Cl. Popa, D. Ciobanu, Miulescu, R. Szalkai – Ochia, R. Neagoe (cpt.) – Scărlătescu, Ivănică, Plămadă – M. Enciu

Rezerve:  Vl. Neagu – B. Dumitru, Straton, M. Cîrstoiu, Muscă, Moroşanu, Pîslaru

Antrenor: Ion Barbu

Voluntari: Hânţescu – Sg. Moga, C. Achim, Mitache, Fl. Maxim – S. Rădoi (cpt.), Todoran – C. Roşu, M. Ene, Călinţaru – Voduţ

ADVERTISEMENT

Rezerve: Botaş – B. Barbu, E. Stan, V. Mihai, Deac, T. Bălan, Ad. Bălan

Antrenor: Ilie Poenaru

Gloria Buzău – ACS Berceni 7-1 (Pălimaru 19, 46, 64, Burlacu 36, 52, Tigoianu 88, Bobe 90 / Niţă 44 )

Gloria: D. Sîrbu – A. Vlaicu, Amet, Dăniţă (cpt.), G. Ghiţă – G. Marcu, Cl. Dumitrescu – N. Popescu, Bobe, Burlacu – Pălimaru

Rezerve: C. Andrei – Bîrsănel, Ad. Ghinea, Agache, Pantelie, Tigoianu, L. Pârvu

Antrenor: Viorel Ion

Berceni: Ştirbu – Iovan, D. Roman, V. Ştefan, Al. Marin, G. Ghinea (cpt.), Orlando, Ettien, G. Mihai, Ciuică, Fl. Niţă

Rezerve: Fl. Andreescu – Mărunţelu, R. Gheorghe, Al. Radu

Antrenor: Ion Prună

CLASAMENT SERIA 1

sss1

SERIA 2

CS Mioveni – FC Bihor 1-0 (Răuţă 10) – partida s-a disputat vineri

CSM Rîmnicu Vîlcea – CS Metalul Reşiţa 2-2 (Cîju 34 – pen.)

CSM: D. Popescu – Samson, I. Stoica (cpt.), Pîrvulescu, Briceag – L. Iordache, Vl. Munteanu – Câju, Konyeha, Al. Ionescu – Nkongue

Rezerve: Fejer – Cucui, I. Stancu, Codin, Geantă, I. Coman, Ov. Popescu

Antrenor: Alexandru Pelici

Metalul: Zimmermann (cpt.) – R. Cristian, I. Popescu, I. Tătaru, Aniţoiu – Ad. Ionescu, D. Enescu – Oct. Vasile, Feher, L. Manole – Buhăescu

Rezerve: Ad. Pascal – V. Creţu, Vaştag, A. Voinea, A. Neagoe, Breşneni, Al. Roman

Antrenor: Daniel Opriţa

Şoimii Pîncota – FC Olimpia Satu Mare 1-0

Şoimii: Irimia – Maghici, Lengyel, Lung, Siminic – Bulzan, Suciu, Dubeştean, Gîlcă – Cuedan – Sălăjan.

Rezerve: Paşcalău – Cruşoveanu, Issa, Pantea, Mihai, Burian, Viţu.

Antrenor: Dan Cuedan

Olimpia: Trip – Muntean, Mureşan, Heil, Iuhas, Rus, Micaş, Svarczkopf, Faur, Bujor, Boştină.

Rezerve: Suta – Feier, Apostu, Burlacu, Laso, Bic, Ioniţă.

Antrenor: Tiberiu Csik.

AFC Fortuna – FC Olt Slatina 0-0

Fortuna: Popescu – Birău, M. Marin, B. Şandru, G. Damian – Cioinac, Minciună – V. Munteanu, Honciu, Zsiga – Antohi

Rezerve: G. Şerban – Dobrosavlevici, H. Crişan, B. Năstase, Asanache, M. Stancu

Antrenor: Aurelian Stamate

FC Olt: Nuno Claro – Radovic, Fâşie, Gligor (cpt.), Giurcă – V. Gheorghe, A. Ignea – Blănaru, Rogoveanu, M. Căpăţînă – Verdeş

Rezerve: Mogoşanu – Bogdanovici, Gherghe, Leucuţa, Fl. Ştefan, M. Mihăescu, Curtuiuş

Antrenor: Dan Oprescu

FC Caransebeş – ACS Poli Timişoara 0-0

Caransebeş: Coca – Al. Manea, Goşa (cpt.), R. Barbu, Buşu – Săulescu, Suru, Artean, Negoescu – Dîrvaru, S. Lupu

Rezerve: Oct. Rusu – A. Dicu, Poiană, Făinişi, Centea, Ologu, Himcinschi

Antrenor: Alin Artimon

Poli: Smaranda – Belu, Scutaru (cpt.), Cînu, G. Neagu – Ov. Popescu – Keita, Poparadu, Boldea – Henrique, Bărbuţ

Rezerve: Pap – Bocşan, Bălace, Fl. Nanu, Rodirlei, Al. Popovici, Trandu

Antrenor: Dan Alexa

CLASAMENT SERIA 2

sss2

CITEȘTE mai multe articole interesante din categoria CAROUSEL HOT NEWS
A apărut noua revistă Taifasuri
  • Abonează-te acum la Taifasuri și poți câștiga premii de vis!
  • Nr. 866. 32 pagini. Doar 5 lei!
A apărut noua revistă Taifasuri