Malmo – Juventus 0-2 (Llorente 49, Tevez 89)

Bayer Leverkusen – Monaco 0-1 (Ocampos 73)

Ludogoreţ – Liverpool 2-2 (Abalo, 4, Terziev 88 / Lambert 8, Henderson 36)

Pînă acum şi-au asigurat calificarea în optimi: Atletico Madrid, Real Madrid, Borussia Dortmund, Arsenal, Bayern, PSG, Barcelona, Chelsea, Porto şi Şahtar.  Cea mai echilibrată grupă e C, în care Leverkusen, Monaco şi Zenit se luptă pentru calificare.

Min. 89: Mbemba face 2-0 pentru Anderlect cu Galatasaray

Loading the player…

GOOOL Juve! Tevez face 2-0 pe terenul lui Malmo în minutul 89

LOVITURĂ DE TEATRU! Ludogoreţ egalează Liverpool în minutul 88 prin Terziev

Benfica este eliminată din grupele Ligii Campionilor după înfrîngerea de la Zenit. Este primul cap de serie eliminat din grupe după 5 ani. Ultima dată s-a întîmplat cu Liverpool în 2009.

Min. 73: Monaco dă LOVITURA pe terenul lui Leverkusen. Ocampos deschide scorul

Min. 65: Din nou gol pentru Atletico! Mandzukic completează hattrick-ul în minutul 65 şi spaniolii au 4-0 cu Olympiacos

Min.38: GOOOOL Mandzukic! Atletico conduce cu 2-0

Min. 37: Henderson o readuce pe Liverpool în avantaj. A greşit portarul Stoyanov

Min. 35: Ronaldo deschide scorul pentru Real Madrid după o acţiune făcută de Karim Benzema

Min. 33: Au trecut 23 de minute de cînd s-a marcat ultima dată în cele 7 meciuri.

Min.10: Atletico Madrid deschide scorul pe teren propriu cu Olympiacos prin golul lui Garcia

Min.8: Moţi a greşit şi Lambert reuşeşte egalarea pentru Liverpool

Min.4: Surpriză în Bulgaria! Dani Abalo deschide scorul pentru Ludogoreţ în meciul cu Liverpool

Min. 3: Sanogo deschide scorul pentru Arsenal dintr-o poziţie suspectă. Arsenal – Dortmund 1-0

Un fan al lui Juventus se încălzeşte în tribunele de la Malmo

juve fan

START în meciurile serii

Ronaldo a tras cele mai multe şuturi la poartă în ultimele 3 sezoane din Liga Campionilor, 127:

tittteete

FINAL DE MECI! Zenit cîştigă cu 1-0 şi ia o opţiune serioasă pentru calificarea în optimile competiţiei. Ruşii nu sînt calificaţi avînd nevoie de un succes în ultima etapă pentru a fi siguri de calificare

Min.90+2: Luisao este eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene. Brazilianul l-a faultat dur pe Şatov

Min. 79: GOOOOL ZENIT! Danny deschide scorul după o pasă sclipitoare a lui Hulk!

Min. 68: Benfica e echipa mai periculoasă în repriza secundă, avînd două şanse bune ratate de Gaitan şi Luisao

A început repriza secundă!

Min. 45: PAUZĂ după prima repriză! Zenit şi Benfica au oferit o primă parte modestă şi destul de săracă în ocazii, deşi Zenit a avut mai multe şanse bune în startul meciului!

Min. 34: Meciul s-a mai calmat după începutul tare! Ambele echipe practică un joc de aşteptare

Min. 16: Gazdele domină startul de meci şi au ratat mai multe ocazii bune!

rus

Start de meci!

UPDATE 18:55 / Ne pregătim de primul meci al serii, cel dintre Benfica şi Zenit St. Petersburg. Ambele echipe au cîte 4 puncte, iar echipa care va pierde acest meci, va pierde şi calificarea. Echipele de start:

yenit

LIGA CAMPIONILOR LIVE . Miercuri avem ultimele meciuri din etapa a 5-a. Atletico Madrid, Bayer Leverkusen şi Arsenal pot să îşi confirme calificarea în optimile competiţiei. Liverpool şi Juventus vor juca sub presiune pe terenurile lui Ludogoreţ şi Malmo, ambele avînd nevoie de victorie pentru a se califica mai departe.

Toată acţiunea poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO începînd cu primul meci al zilei de la ora 19:00, cel dintre Zenit şi Benfica.