AS Monaco – Zenit 2-0 (Abdennour 63, Fabinho 90)

Dortmund – Anderlecht 1-1 (Immobile 59 / Mitrovic 81)

Galatasaray – Arsenal 1-4 (Sneijder 88 / Podolski 3, 90+3, Ramsey 11, 29)

Juventus – Atletico Madrid 0-0

Olympiacos – Malmo 4-2 (Fuster 22, Dominguez 63, Moitroglou 87, Affelay 90 / Kroon 59, Rosenberg 81)

Real Madrid – Ludogoreţ 4-0 (Ronaldo 20, Bale 37, Arbeloa 80, Medran 88)

Liverpool – Basel 0-1 (F. Frei 25 / Gerrard 81)

S-a încheiat! Ştim echipele calificate mai departe din primele 4 grupe.

Min. 90: Affelay marchează golul 4 pentru Olympiacos

Min. 90: GOOOOL Monaco: Fabinho aduce victoria monegascilor care merg mai departe

Min. 87: GOOOOL Olympiacos: Mitroglou îi readuce pe greci în avantaj

Min 88: Medran marchează pentru Real Madrid golul 4

Min. 82: GOOOOL Anderlecht! Mitrovic egalează la Dortmund

Min. 81: GOOOL Malmo! Rosenberg egalează pentru suedezi

Min. 81: GOOOOOL Liverpool! Steven Gerrard dă un gol incredibil

Min. 80: Arbeloa marchează golul 3 pentru Real Madrid

Min. 63: GOOOOL Monaco! Abdennour deschide scorul pentru monegasci în meciul decisiv cu Zenit

Min. 63: Dominguez face 2-1 pentru Olympiacos cu Malmo

Min. 59: GOOOOL Malmo! Suedezii egalează pe terenul lui Olympiacos

Min. 59: Borussia Dortumund deschide scorul cu Anderlecht prin Immobile

START în reprizele secunde!

PAUZĂ pe cele 8 stadioane! Liverpool e într-o situaţie dificilă, are nevoie de două goluri pentru a merge mai departe

Min. 37: Bale majorează diferenţa pentru Real Madrid cu o lovitură de cap

Min. 29: Arsenal conduce cu 3-0 pe terenul Galatei. A marcat din nou Ramsey cu un super şut

Min. 25: Lovitură de teatru pe Anfield! Fabian Frei deschide scorul pentru Basel. Liverpool are nevoie de victorie pentru calificare

Min. 22: Fuster deschide scorul pentru Olympiacos

Min.20: Ronaldo transformă penalty-ul făcut de Marcelinho. Bulgarii joacă în 10 din minutul 20.

Min. 11 Ramsey majorează diferenţa pe terenul lui Galatasaray. 2-0 în doar 11 minute pentru Arsenal

Min. 3: Arsenal deschide scorul prin Podolski în minutul 3 pe terenul Galatei

UPDATE 21:45 / START pe cele 8 stadioane. Toată acţiunea LIVE pe FANATIK.RO

UPDATE 21:30 / Atmosferă incredibilă pe Anfield Road înainte de Liverpool – Basel:

liv

UPDATE 19:45 / Antrenorul lui Liverpool, Brendan Rodgers a dat declaraţia zilei în presa britanică: “Putem cîştiga Liga Campionilor! După ce treci de grupe, orice se poate întîmpla. Sînt convins că vom fi o echipă mult mai puternică în februarie, cînd se reia Liga, pentru că vom avea la dispoziţie toţi jucătorii”, a declarat Rodgers.

Brendan-Rodgers-Smile

LIGA CAMPIONILOR . Ultima etapă din Ligă  începe azi cu înfruntări decisive pentru calificarea în faza următoare. Cele 8 meciuri din această seară promit spectacol, mai ales că în 3 dintre ele sînt confruntări decisive. Real Madrid va juca pe teren propriu cu Ludogoreţ şi va încerca să obţină a 19-a victorie consecutivă în toate competiţiile.

meciuri

Toată acţiunea poate fi urmărită de la ora 21:45, LIVE pe FANATIK.RO. Situaţia celor 4 grupe care îşi vor decide în această seară echipele calificate: